آخرین راه حل کاهش وزن و لاغری

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی ادامه نکاتی در مورد آخرین راه حل کاهش وزن و لاغری بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

آنچه که برای شما فرآهم کرده ام، چکیده ای از همه ی اطلاعات مورد نیاز شما است. از مراقبت های بالینی گرفته تا تحقیقاتی که در مورد کاهش وزن انجام شده است. همین طور برنامه قابل اجرایی که به شما کمک می کند تا این بار این کار را به درستی انجام دهیدو از همین حالا شروع کنید.

هیچ گونه دانش، ابزار و اخبار جدیدی که برای آغاز و حفظ این تغییر لازم دارید، در اختی شما قرار ندادم. حال می توانید وارد عمل شوید. حالا هر آنچه را که لازم دارید، در اختیار دارید. اما برای موفق شدن باید این دانش و آگاهی را به مرحله ی عمل نیز برسانید. حال به شما نشان خواهم داد که در هر صفحه از این کتاب چگونه عمل کنید.

این جراحی مغز نیست. هرچند علمی در این زمینه وجود دارد و من این دانش را میشناسم. بنابراین اگر هر آنچه را که قصد دارم برای شما مشخص کنم اجرا کنید، وزن ناخواسته ی خود را کاهش میدهید و اندام خود را به طور متناسب حفظ می کنید. اگر این کار را نکنید موفق نمیشوید. خیلی ساده است آنچه که قصد انجام آن را دارید برای مدت خاصی نتیجه نمیدهد؛ لیکن همواره به نتیجه می رسد. پس باید آن را ادامه دهید.

اما اجازه دهید هشداری به شما بدهم: قصد ندارم به شما آنچه را بگویم که علاقه ای به شنیدن آن ندارید. می خواهم آن را همان طور که هست بیان کنم؛ حتى اگر شنیدن آن ناخوشایند و دشوار باشد. می خواهم واقعیت را به شما بگویم تجربه به من آموخته است که کنترل مؤثر وزن به هیچ وجه سریع و آسان نخواهد بود ولی عملی و قابل اجرا است.

آخرین راه حل کاهش وزن و لاغری

آخرین راه حل کاهش وزن و لاغری

 

دلیل این که تاکنون کسی این موضوع را به شما نگفته، این است که روشهای سریع و آسان، سریعتر از روش های عملی مورد استقبال قرار می گیرند. به شما قول میدهم که روش عملی بهتر نتیجه میدهد؛ زیرا استفاده از الفبای سریع ترین روش در مورد کاهش وزن فعلی شما و رسیدن به وزن دلخواهتان به کمی زمان نیاز دارد. اگر می خواهید نتایج دلخواه خود را به دست آورید، سریع ترین راه پیروی از برنامه ای است که خلاصه ای از آن را در اینجا آورده ام.

احتمالا همین الآن، وقتی این کلمات را می خوانید، از لحاظ احساسی شارژ و پرانرژی شده و بی صبرانه منتظر آغاز برنامه هستید. خوب است! اما اجازه دهید توصیه ای به شما بکنم: حتی اگر به همه ی آرزوها و خواسته های خود در این دنیا رسیدید، اگر ندانید که باید چه کاری انجام دهید و چگونه، کافی نخواهد بود. مثلا فکر کنید: اگر ناگهان در صندلی خلبانی هواپیمای بوئینگ گیر بیفتید که در فاصله چهل هزار پایی قرار دارد و شما در راه بیشتر پیش رو نداشته باشید: «یا فرود بیایید و یا بمیرید»، آن گاه انگیزه ی بالایی برای موفق شدن خواهید داشت.

اما صرف نظر از این که اهتمام شما چقدر باشد، نخواهید توانست آن هواپیما را سالم به زمین برسانید. بدون داشتن دانش تخصصی در مورد سرعت، دستگاهها و مراحل اجرایی سقوط می کنید. همین امر دربارهی وزن و چاقی هم صدق می کند.

از طرف دیگر، شاید به علت آخرین تلاش خسته کننده تان برای کاهش وزن از رمق افتاده باشید. شاید از هیکل و شکل ظاهری خود خجالت می کشید. شاید مشکل وزنی شما روز به روز امید به زندگی شما را کاهش میدهد و موجب می شود در مورد خود و آینده ی خود احساس بدبختی کنید.

در درون احساس ضعف و عدم قدرت می کنید و پس از هر بار تلاش و شکست، خود را بیشتر در معرض آسیب قرار می دهید. اگر مدت مدیدی است که به این روش زندگی کرده اید، ممکن است دچار یأس و ناامیدی شده باشید. اما تسلیم نشوید. مهم نیست چند تا رژیم غذایی را امتحان کرده اید، مهم نیست در گذشته چند بار شکست خورده اید، مهم نیست اگر چهل سال است که بزرگی شکمتان اجازه نداده است پاهایتان را ببینید. از شما میخواهم خود را دست کم نگیرید و به این باور برسید که شما توانایی انجام، بودن و داشتن چیزی را که می خواهید دارید.

اگر می خواهید در مسیر درست تغییر قرار گیرید، باید از قبل شرط مهمی را رعایت کنید. باید خود را از احساس قوی و آزاردهندهی نیاز شدید و اضطرابی که به نظر می رسد همیشه بروز می کند، رها کنید. هر بار که تصمیم می گیرید وزن خود را کم کنید و روی فرم بیایید، این افکار مانع شما می شوند.

شاید این احساسات را بشناسید. آنها با کلماتی مثل باید تابستان لاغر شوی … باید تا روز تولدت پوستت برق بزند… باید تا روز مصاحبه ی کاری لاغر شوی … باید آن کار را بکنی یا آن کار را نکنی و … به شما فشار می آورند و دست آخر هم دائم از شما ایراد می گیرند و بی رحمانه به حدی زج میدهند که می خواهید شروع نکرده تسلیم شوید.

هشیار باشید و بدانید این شعار افراد بازنده است. اگر بخواهید به آن تک کنید، همیشه به خود می گویید که باید در مورد گرفتاری خود کاری بکنم.» همین موجب می شود که بهترین علایق خود را نابود کنید. احتمال کاهش وزن سالم شدن روز به روز کمرنگ تر می شود و هر روز که می گذرد، کنترل آن مشکل تر می شود.

بنابراین توجه کنید من چه می گویم: مجبور نیستید کاری را انجام دهید. همیشه می توانید انتخاب کنید. می توانید نسبت به وزن خود وسواس نشان دهید یا برعکس. می توانید نگران آن نباشید. می توانید نسبت به وضعیت خود مضطرب باشید یا نه، بر عکس این حالت را داشته باشید. وقتی رفتار و افکار خود را انتخاب می کنید، عواقبی را که از آن انتخاب ها ناشی می شود نیز انتخاب می کنید. بنابراین باید طور دیگری انتخاب کنید. همین جا و همین الان، از این کتاب و محتویات آن استفاده کنید تا بتوانید نوع انتخاب خود را تغییر دهید.

دیگر به خود نگویید که حتما باید الساعه وزن کم کنم؛ زیرا این دروغی بیش نیست. نباید مجبور به کم کردن وزن باشید. باید آن را بخواهید ولی مجبور به انجامش نباشید.

اگر انجام دادید که خوب است؛ اگر نه انجام آن جزو بایدهای شما نیست. اصل فقط همان چیزی است که به خودتان می گویید. چون فکر می کنید که گفتن آن به شما انگیزه میدهد. دروغ گفتن به خود درست مثل این است که نمی خواهید به خودتان کمک کنید. بله، مجبورید نفس بکشید. هیچ انتخابی در این باره وجود ندارد. اما مجبور نیستید وزن کم کنید.

بنابراین به جای آن همه، نمایش و تهمت زدن به خود، از شما می خواهم آرام و راحت باشید. هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شوید و در آینه نگاه می کنید، به خود به عنوان فردی که چاق یا بدهیکل است نگاه نکنید؛ بلکه خود را به

شکل و شمایل فردی ببینید که بعدأ بدان تبدیل خواهید شد. فقط خود را شخصی با مقام و ارزش و رتبه ی بالاتر ببینید. چون احتمالا کافی است یک بار بتوانید این کار را انجام دهید. بالاخره موفق می شوید و یک عمر این موفقیت برای شما باقی خواهد ماند.

به قول دوست خودم مایا انجلوس: «شما کاری را که به نظرتان درست بود انجام دادید و وقتی بیشتر در مورد آن اطلاع پیدا کردید، آن را بهتر انجام دادید.» این همان کاری است که می خواهم در این مرحله از زندگی خود انجام دهید. در گذشته، هر کاری که برای کاهش وزن خود انجام دادید، همان کاری بوده است که می دانستید چطور باید انجام دهید. اما وقتی در طول این کتاب با ما همراه می شوید، بهتر خواهید دانست و بهتر هم انجام خواهید داد و این بسیار بهتر است.

به من اعتماد کنید. قول می دهم که موفق می شوید. اگر آن را تنها یک بار درست انجام دهید، موفق میشوید. چون می خواهید وزن خود را جدی تر و مؤثرتر کنترل کنید.

وقتی ورزش می کنید قدرت شخصی شما کامل می شود و آگاهانه مسئولیت اندیشه، فکر، عمل و احساس خود را به عهده می گیرید. این موضوع فقط در مورد کم کردن کالری، انجام کارهای سنگین یا خوردن قرص های رژیمی نیست. در مورد لاغر شدن، تغییر نوع خوراک، علت خوردن، مکان خوردن، زمان خوردن، چگونگی خوردن و انجام آن به نحوی که مطابق رسوم و عادات ما باشد، است؛ به طوری که به صورت عادت در می آید. در مورد تغییر درون شما است، به طوری که به فردی سالم و متناسب تبدیل می شوید و انجام آن مثل نفس کشیدن برای شما عادی و طبیعی می شود.

با تغییر خود از درون، خواهید توانست به وزن واقعی و دلخواه خود برسید و آن را برای همیشه حفظ کنید. بسیار مهم است که تعریف دقیقی از معنای واقعی آن در ذهن خود ایجاد کنید اساسا یعنی وزنی که مناسب سن و ظاهر ژنتیکی و

فیزیکی شما باشد، وزنی که با آن احساس شادی و آرامش کنید و وزنی که ثار باشد؛ چون شما کنترل همه ی عوامل زندگی خود را به دست خواهید گرفت.

آخرین راه حل کاهش وزن و لاغری

ضمنا ممکن است وزنی که در آینده به آن دست می یابید، همانی نباشد اکنون فکر می کنید. مثلا اگر خانمی هستید که دوره ی بعد از یائسگی خود را می کنید؛ صاحب سه فرزند هستید و آنچه که وزن دلخواه شماست، وزن خانمی بیست و سه ساله و لاغر است، باید بدانید که این امکان پذیر نیست. واقعیت این است که شما برای چیز دیگری باید کمک دریافت کنید. وزن طبیعی شما حالتی از سلامت و بهداشت است که با شکل ژنتیکی و فیزیکی شما هماهنگ باشد. این وزنی است که حق شما است. وزنی ثابت و راحت. وزنی که در آن خوب به نظر برسید، احساس خوبی داشته باشید و از درون خود را با عشق بپذیرید.

محصولات

منبع

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه