آمادگی برای لاغر شدن

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون آمادگی برای لاغر شدن بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

آمادگی برای لاغر شدن

پیش از آنکه (رژیم غذایی) یا ورزش را شروع کنید، خود را برای لاغرشدن آماده نمائید. آمادگی برای لاغر شدن، باعث می شود که شما با جدیت بیشتری برنامه های لاغری را ادامه دهید و کار شما بهتر نتیجه دهد. بسیاری از افراد، با زحمت زیادی خود را لاغر کرده اند و سپس دوباره چاق شده اند. بعضی ها چند بار لاغر و چاق شده و دیگر از این کار خسته شده اند. آمادگی برای لاغر شدن، باعث می شود تا لاغر شوید و برای همیشه لاغر بمانید. برای آمادگی لازم است که شما علاوه بر رژیم غذایی خود، اطلاعات دیگری در مورد غذاها، علتهای چاقی، نقش ورزش و… داشته باشید. گاهی داشتن این اطلاعات، بیشتر از رژیم غذایی به شما کمک می کند. همچنین باید شیوه هایی را بیاموزید که بوسیله ی آن، اشتهای خود را کنترل کرده، عادت غذایی خود را تغییر داده، ورزش را وارد زندگی خود کنید. این کتاب، علاوه بر اینکه رژیم های غذایی را در اختیار شما قرار می دهد، آمادگی های لازم جهت لاغر ماندن را به شما یاد می دهد. به همین علت است که توصیه می کنیم تا تمام بخشهای این کتاب را مطالعه کنید. هرکدام از این قسمت ها، به شکلی آمادگی شما را بالا می برد. اگر قسمت های قبل را مطالعه نکرده اید، به ابتدای کتاب برگردید و بار دیگر آنها را مطالعه کنید.

برای لاغر شدن تصمیم جدی بگیرید

پیش از هر اقدامی جهت کاهش وزن، به طور جدی تصمیم بگیرید که می خواهید لاغر شوید. داشتن تصمیم جدی، خیلی مهم است. بدون چنین تصمیمی، احتمال موفقیت شما بسیار کم است و اگر بتوانید لاغر شوید، امکان لاغر ماندن شما بسیار ضعیف است. ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید لاغر شوید و (لاغر) بمانید. اگر می بینید که برای این کار به طور جدی مصمم نیستید، برنامه های غذایی را شروع نکنید، بلکه ابتدا شروع به مصمم کردن خود نمایید. با خود بگویید «فعلا رژیم غذایی و ورزش را شروع می کنم تا ببینم چه می شود.» «چند روزی رژیم می گیرم تا ببینم فایده ای دارد یا نه؟» و….. اگر چنین فکر دارید، نیازی به امتحان ندارد، از همین حالا بدانید که هیچ فایده ای ندارد. افرادی که مدتها رژیم می گیرند و از رژیم خود خسته می شوند و سودی نمی بینند، به این علت است که تصمیمی جدی ندارند. ممکن است فکرها و اطلاعاتی باعث شود که نتوانید تصمیم جدی بگیرید. به طور مثال: شما عقیده دارید که چاقی ارثی است یا در جایی خوانده اید که رژیمهای غذایی برای لاغر شدن، مؤثر نمی باشند و این افکار باعث می شوند که به راستی باور نکنید که میتوانید لاغر شوید. اگر جزء این گروه هستید، ابتدا بخشهای بعدی را مطالعه کنید و بار دیگر به این قسمت برگردید، آنگاه پس از اینکه تصمیم جدی گرفتید، برنامه را شروع کنید. تصمیم جدی خود را روی برگه ای بنویسید و آن را در جایی بگذارید که هر روز آن را ببینید. این کار، باعث می شود تا آن را فراموش نکنید. می توانید این صفحه ی کتاب را به خاطر بسپارید و هر روز آن را باز کرده و قسمت زیر را بخوانید.

به طور جدی تصمیم گرفته ام که لاغر شوم و لاغر بمانم.

هیچ چیز نمی تواند مانع رسیدن من به وزن طبیعی شود.

آمادگی برای لاغر شدن

راههای درمان چاقی

 تا به حال روشهای زیادی جهت درمان چاقی به کار رفته اند. بعضی از این روشها جدید هستند. بعضی روشها از زمان های قدیم به کار می رفته اند و امروزه کاربردی ندارند. روشهایی هم هستند که از قدیم استفاده می شده اند و امروز هم به کار می روند. اکنون به بررسی راههای درمان چاقی می پردازیم: مصرف دارو یکی از روشهای درمان چاقی که هنوز هم به کار می رود، مصرف دارو می باشد. داروهای ضد چاقی، به چند شکل متفاوت عمل می کنند. بعضی از این داروها، دیورتیک هستند. این گروه از داروها، باعث دفع آب بدن می شوند. چنین داروهایی در روزهای اول، به سرعت وزن بدن را کم می نمایند. این کم شدن وزن، مربوط به کم شدن آب بدن است. این داروها، هیچ سودی برای لاغر شدن ندارند. این داروها برای درمان بیماریهای دیگری مثل جمع شدن آب در بدن، ساخته شده اند. این داروها، خطراتی مثل خستگی، فرسودگی کلیه و… را به همراه دارند. گروهی دیگر از داروها، مسهل می باشند. مسهل ها باعث می شوند لوله های گوارشی به سرعت تخلیه شوند. این روش، امروزه کاربردی زیادی ندارد زیرا پس از مدتی، دستگاه گوارش به آنها عادت می کند. مشکل دیگر مسهل ها این است که پس از قطع مصرف آنها، یبوست ایجاد می شود. استفاده ی دراز مدت از این داروها می تواند باعث تنبلی روده، آسیبهای کبدی و… شود. گروهی دیگر از داروها، ضد اشتها هستند. این داروها، اشتها را کاهش داده و به وسیله کم خوردن، باعث لاغری شخص می شوند. مشکل این داروها، ایجاد اعتیاد در بیماران است. عادت به دارو سبب می شود تا اثر دارو کم گردد. همچنین داروهای کاهش دهنده ی اشتها، موجب اختلال در نظم دستگاه گوارش می شوند و این حالت، باعث افسردگی روحی می گردد. اثرات جانبی این داروها زیاد است مثل بی خوابی، حساسیت، فشارخون و فراموشی. داروهای دیگری، باعث افزایش سوخت و ساز مواد غذایی در بدن می شوند و از این راه، فرد را لاغر می کنند. امروزه تجویز این داروها، رو به کاهش رفته است، چرا که اثرات جانبی زیادی دارند. به طور کلی، دارو درمانی، روش خوبی جهت لاغر شدن نیست. بنابراین جهت لاغر شدن خود از دارو، حتی داروهای گیاهی، استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه