اضافه کردن ویتامین به برنامه غذایی

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون اضافه کردن ویتامین به برنامه غذایی بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

کم اما ضروری

 بدن ما نمی تواند این ریز مغذی ها را خودش تولید کند. اگرچه این مواد در اندازه های بسیار کوچک وجود دارند ولی برای میلیونها واکنش متابولیکی که در هر دقیقه در بدن انجام می شود و بدن را زنده نگه می دارد ضروری هستند. ما (ویتامین) ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب را از طریق غذایی که می خوریم جذب می کنیم. اگر مقدار دریافتی ما کم باشد، واکنش های بیوشیمیایی به درستی انجام نمی شوند، بدن سست می شود و خستگی بر ما غلبه می کند و در دراز مدت مشکلات جدی تری به وجود می آیند.

مهمترین مسئله این است که با وجود اعمال محدودیت در (رژیم غذایی)، از وجود همه انواع ریز مغذی ها در آن مطمئن باشیم و برای این کار باید رژیم غذایی را متنوع کرد. تا آنجا که می توانید از محصولات تازه و فرآوری نشده استفاده کنید (میوه ها، سبزیجات، ماهی، و مرغ)، میوه ها و سبزیجات را برای مدت طولانی نگهداری نکنید چرا که بعضی از ویتامین ها در برابر نور با هوا اکسیده می شوند. به عنوان مثال، سیب زمینی حدود ۹۰ درصد ویتامین – خود را به این طریق از دست می دهد. اگر آب میوه تازه می گیرد، بلافاصله آن را مصرف کنید. اگر سبزیجات ارگانیک و میوه های فرآوری نشده می خرید، تا یکی دیگر از موادی که حتما باید در وعده های غذایی ما وجود داشته باشند، اضافه کردن ویتامین به برنامه غذایی ریز مغذی ها هستند. ویتامین های مواد معدنی و عناصر کمیاب. بدون این مواد احتمال اینکه خستگی خیلی زود بر ما غلبه کند و با اولین پیش آمد در مسیر خود شکست بخوریم بیشتر می شود. یک رژیم غذایی سالم، رژیمی است که از نظر ویتامین ها غنی باشد.

 

 

آیا می دانستید؟

غذاهای کم چربی، لزوما بهترین انتخاب برای رژیم گرفتن نیستند. بهتر است به کمتر مصرف کردن چربی و شکر عادت کنیم تا اینکه به جایگزین های آنها متوسل شویم.

برای این قانون یک استثنا وجود دارد محصولات لبنی کم چربی، این محصولات به شما این امکان را می دهد که بدون خوردن مقدار زیادی چربی حیوانی، کلسیم مورد نیاز خود را تامین کنید

به علاوه بر این، آلاینده ها (حشره کش ها، آفت کش ها و …) بیشتر جذب چربی شیر می شود، پس اضافه کردن ویتامین به برنامه غذایی شیر بدون چربی و محصولات البتی کم چرب، می توانند سالم تر باشند.

با ارادت و مهـــر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه