سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی اهداف و انتظارات لاغری می پردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

در دفتر مشاوره ام نشسته و اشک از چشمانش جاری بود و صدایش در فواصل هق هق گریه اش میلرزید. سه تا از عکس های خودش را مثل یک دست ورق روی میز کارم گذاشت. عکسها متعلق به دوران دبیرستان او بودند. اندامی فوق العاده باریک و نی قلیانی داشت.

اگر فقط می توانستم وزنم را کم کنم و دوباره لاغر شوم، شادی و خوشحالی دوباره به زندگی ام برمی گشت. میخواهم این وزن لعنتی را از بین ببرم. می خواهم دوباره مثل این عکسها بشوم اما نمی توانم.»

این کاترین بود، زنی که ۲۴ تا ۳۰ کیلوگرم اضافه وزن داشت و ناامیدانه سعی می کرد که با رژیم گرفتن، وزن خود را به اندازه ی روزهای تحصیلش در دبیرستان برساند. ولی فقط شاهد بالا رفتن عقربهی وزنه بود و هرگز به هدف خود نرسیده بود. حتی به آن نزدیک هم نشده بود. دوست داشت بفهمد چرا بدنش با او همکاری نمی کند. چرا با وجودی که رژیم های سخت را رعایت کرده بود، هیکل او به شکل دوران جوانی اش برنگشته بود؟ چرا، چرا، چرا ؟ در عین حال اعتقاد داشت که اگر می توانست به وزن ایده آل خود برسد، آن موقع همه ی مشکلات او در مورد وزن اضافی اش از او دور می شدند.

اهداف و انتظارات لاغری

در جلسات مشاوره و همایش هایی که در سراسر کشور اجرا می شد، هنا بار این قصه ی اندوه بار را از هزاران نفر شنیده ام. انها ناامیدانه می خواهند شوند. در حقیقت آن قدر لاغر که اگر دو تا از هیکل آنها را کنار هم بگذاری، د سختی بتوانی سایه ای را تشکیل دهید

آنها می خواهند مثل مدل های تلویزیونی شوند که اندامی مبالغه آمیز دارند و می خواهند به معیارهای عالی برسند . و قصد دارند این کار را با گرسنگی کشیدن و خوردن مسهل ها انجام دهند.

به ندرت لقمه ای از میان لبهای آنان عبور می کند و بی رحمانه سعی می کنند چربی های بدن خود را بزدایند و اگر هفته ای دو کیلوگرم وزن کم کنند، اسعی می کنند خود را به صورت تصویر احتمالی بدن کامل و بی نقص مدلها در آورند.

منظورم آقایان هم هست. شما هم از این مشکل مستثنا نیستید. آقایان هم ممکن است دوست داشته باشند همانند قهرمانان فیلم ها، پرعضله و جوان به نظر برسند.

آنها فکر می کنند که کاهش وزن تمام مشکلات زندگی آنها را حل خواهد کرد. واقعیت این است که هرگز و هیچ وقت نمی توانید از حربهی کاهش وزن برای حل مسائلی که به وزن شما مربوط نمی شود، استفاده کنید.

چه هدف شما کاهش وزن باشد و چه برعکس، هنوز باید با خود زندگی کنید

و با مشکلات خود کنار بیایید. هنوز هم همان همسر را دارید، همان شغل، همان بچه و همان زندگی، کاهش وزن درمان زندگی نیست.

اما این را هم بدانید که اگر با اطمینان و ایمان کامل از این هفت راه حل برای کاهش وزن استفاده کنید، بیشتر احساس تسلط بر زندگی خود خواهید کرد. انسانی متفاوت خواهید شد که انرژی بیشتری برای سازگاری با محیط خواهید داشت، تمرکز بیشتری خواهید داشت و سبک زندگی خود را دوباره سازماندهی خواهید کرد و در موقعیت بسیار بهتری پستی و بلندی های زندگی را پشت سر خواهید گذاشت. زیرا موارد منفی و بی اثری را رد می کنید، از کلیهی راهها و روش های تفکر، احساس و عمل مخرب اجتناب می کنید و آن طور که دوست دارید و لیاقت و شایستگی آن را دارید، زندگی خواهید کرد.

به منظور عملی کردن این مورد، آنچه که باید انجام دهید این است که به سبک داستان های خیالی، با وزن و زندگی خود برخورد نکنید. در عوض به خود کمک کنید تا با حقایق واقعی در مورد خود روبرو شوید. به طوری که بتوانید وزن خود را کاهش دهید و آن را ثابت نگاه دارید.

همزمان با مطالعه ی این فصل از کتاب، باید با این واقعیت که می خواهید با مسائل نامناسب مربوط به وزن خود برخورد کنید یا نه، مواجه شوید. این یعنی که باید از حقیقت وضعیت خود اطلاع حاصل کنید و بدانید که به طور منطقی می خواهید به چه چیزی برسید. حفظ آن به طور ثابت تا حد زیادی به توان پی گیری اهداف و انتظار واقعی برای رسیدن به آنها بستگی دارد. چون اگر انتظارات و توقعاتی غیر واقعی داشته باشید، شکست می خورید.

وقتی چشم خود را به روی این حقیقت گشودید، دیگر به خود نخواهید گفت باید به طرزی خاص جلوه کنم و به نظر برسم، باید کامل باشم، باید این کار را بکنم یا آن کار را بکنم. فقط می گویید آن کاری را انجام میدهم که برایم مؤثرتر است. زندگی خودم را در راستای چیزی که برای سلامت و تندرستی ام بهترین است تنظیم می کنم و تغییرات درستی را جهت هماهنگ بودن با واقعیت انجام خواهم داد.

اجازه دهید قبل از ادامه ی بحث موضوع مهمی را در این میان مطرح کنم اگر بعد از سی سال کار با مردمی که مشکلات وزنی داشتند، فقط به یک نکته ی مهم پی برده باشم، آن نکته این است که اگر احساس نیاز و فوریت برای شروع استفاده از راه حل های هفت گانه می کنید، مثل این است که قصد دارید از دیواری آجری عبور کنید.

و اگر سعی کنید که این فصل را سرسری بخوانید و به فصل بعدی کی برسید، خود را سخت فریب داده اید. چنان که هیجان زده و احساساتی باش بگویید من همین الان میخواهم به هدفم برسم، باید بدانید که این عام شکست بسیاری از تلاشها جهت کاهش وزن خواهد بود.

لازم است که روی نوع تفکر درست برای قرار گرفتن در مسیر درست کار کنید. بدین ترتیب به نگرش هایی دست خواهید یافت که به شما در مورد ایجاد تحولات قدرتمند در توانایی کنترل وزنتان کمک خواهد کرد. بنابراین فقط از شما می خواهم که بیست دقیقه ای را که صرف مطالعه ی این بخش می کنید، روی انجام کارهای ضروری تمرکز کنید و همان شما را به سمت خواسته تان هدایت خواهد کرد.

بنابراین بیایید با هم در مورد این حقیقت، روی خود قابل اعتماد شما و هر آنچه که قابلیت و توانایی کسب آن را دارید، تمرکز کنیم.

محصولات

منابع

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  • espino
  • اسفند ۳۰, ۱۳۹۹
  • 106 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه