تاثیر زنیان در کاهش وزن و کاهش فشار

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون تاثیر زنیان در کاهش وزن و کاهش فشار بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

گیاه زنیان علاوه بر اینکه میتواند به کاهش وزن و چربی خون کمک کند، از مزیت رفع اسپاسم و ضد میکروب بهره مند می باشد.

زنیان علفه خود رو به ارتفاع 30 الی 90 سانـت که در شرق هـندوستان، ایران و مصر پرورش می یابد. این گیاه برگهایی با بریدگی باریک و لطیف و گل هایی سفید رنگ و ب صورت چترمرکب می باشد. میوه زنیان، کوچولو و بیضی طور بوده و به قهوه ای مایل ب زرد هستش که روی آن خط طولی نخی مانند به رنگ روشن تر و 2 تارنازک یک سلول قابل رویت می باشد. میوه این گیاه شامل تعداد زیادی تیمول می باشد. داخل ایران محل رشد این گیاه در آذربایجان، اصفهان، خراسان جنوبی، استان کرمان، خوز ستان و سیستان بلوچستان می باشد. در این بخش از مقالات سایت مون در ادامه مطالب بررسی خواص و فایده های خوردنی حال حاضر در دل طبیعت به بررسی  خاصیت های این گیاه اشاره مینماییم.

به نقل از سیب سلامت نیوز، دکتر بهاره عبدی، عضو انجمن پژوهشی ساختمان تحقیقات طب دارویی جهاد دانشگاه خراسان با اشاره به اینکه دارو  زنیان را با نام‌هایی مانند اسپرکای ،انیسون بری، کمون حبشی، اجوان، خرد دانه و نام محلی اجقو شناسایی می کنند، گفت: طبع این گیاه خشک و گرم می باشد و در ساخت مشمع‌های ضد درد استفاده دارد. این گیاه زنیان نظیر گیاهان زراعی خراسان جنوبی به محسوب میگردد و به صورت محصول فرعی در باغات و زمین های زراعی حومه کشت اصلی، پرورش یافته و از محصولات استراتژیک این خطه می باشد.

ایشان افزودند: زنیان تحت قالب دارو برای ناراحتی‌های خلطی، ته حلق،گلو و سرفه موثر و کارا بوده، لذا میتواند بیماری های گوارشی،سوءهاضمه را رفع و برای تسکین درد معده نیز عالی باشد. همچنین برای درمان اسهال کارا و کوبیده آن به عنوان دارو برای مشکلات معده و کبد مورد استفاد ه قرار ‌گیرد. خاصیت ضد کرم، ضد باکتری، ضد انگل،ضد اسپاسم، ضد میکروب داشته و محرک و قوی می باشد.

عضو انجمن تحقیقاتی مجتمع تحقیقات طب سنتی جهاد دانشگاهی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه از زنیان به عنوان ادویه و نگه‌دارنده مواد خوراکی استفاده می گردد، بیان کرد: از زنیان در تهیه ادویه کاری، بیسکوییت و ترشییجات استفاده میگردد .

تاثیر زنیان در کاهش وزن و کاهش فشار

ترکیبات مفید موجود در این  گیاه:

فیـبر 13درصد

کربوهیـدرات 39 درصد

رطوبـت 9 درصد

پروتـئین 15 درصد

چربـی 18 درصـد

مواد معدنی ، فـلاون ، و سایر مواد معدنی 6%

دیگر مواد حاوی ویتامین موجود در دانه شامل کلسیم، منیزیم، گلیکـوزید ها، فسفـر، آهـن و نیکو تیناسید می باشند.

لازم به ذکر دانه این گیاه میتواند سطح کلسترول بدن را میزان نگه دارد.

دکتر عبدی با اشاره به این موضوع که دانه زنیان برای کاهش وزن مفیده، افزود: زنیان برای کاهش چربی خون موثر و برای رفع تومورهای شکمی کارا می باشد. مصرف یک قاشق چایخوری دانه گیاه مخلوط با شیر و ادامه آن تا  چهل/40 روز، در کاهش قند خون موثر می باشد. همچنین مصر ف نصف استکان عرق زنیان بعداز غذا، از نفخ و ترشی معده جلوگیری می‌نماید. در دستور کار قراردادن زنیان برای کسانی که طبع گرم هستند توصیه نمی‌شود و در صورت لزوم حتما به مقدار بسیار کم به همراه گیاهانی ک طبع سرد هستند، مصرف گردد.

برای کاهش وزن سریعتر می توانید از محصولات وب سایت ما استفاده کنید.

محصولات

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه