سلام دوستان گرامی در این مقاله به بررسی تفاوت کاهش سایز و کاهش وزن می پردازیم در این زمانه همه افراد به فکر لاغری و تناسب اندام هستند و کاهش وزن مقوله پیچیده است و به این راحتی ها امکان پذیر نیست و امکان شکست زیادی دارد با ما همراه باشید تا این مورد را بیشتر بررسی کنیم.

 

تفاوت کاهش سایز و کاهش وزن

 

باید به این موضوع اشاره کنم که کاهش وزن یک مقوله پیچیده‌ست. بعضی وقتا برنامه رو کاملا اجرا می‌کنیم ولی نتیجه‌ای که انتظارش رو داشتیم نمی‌بینیم.

گاهی هم وزنمون کاهش پیدا می‌کنه اما تغییری تو سایز نمی‌بینیم. برای کاهش سایز در وهله‌ی اول باید بدونیم که یه روش لاغری سالم و پایدار سرعت پایینی داره. ممکنه شما چند هفته برنامه رو درست اجرا کنید ولی تغییری تو وزنتون هم نبینید چه برسه به سایز.

این دقیقا همون نقطه‌‍ای هست که خیلی‌ها تسلیمش میشن و دیگه ادامه نمیدن. اما واقعیت اینه که برای رسیدن به نتیجه معمولا سه تا چهار هفته و یا حتی بیشتر زمان نیاز هست. پس باید صبور باشید و از روش‌های کاهش وزن سریع دوری کنید. درسته که تو روش‌های سریع، وزن به سرعت کم می‌شه، اما به همون سرعت هم برمی‌گرده.

تفاوت کاهش سایز و کاهش وزن

وقتی درباره کاهش وزن صحبت می‌کنیم، منظور واقعیمون لاغر شدنه. یعنی می‌خوایم چربی‌های اطراف ران، باسن، شکم و بازوها از بین بره. اما نکته عجیب درباره کاهش وزن اینه که همیشه عدد روی ترازو مطرح نیست. وزن شما ممکنه همون مقدار بمونه اما سایزتون کم بشه و این یعنی مسیر حرکت شما درسته. مشکل اینجاست که تمرکز شما روی ترازو هست و باور دارید اگر عدد روی ترازو تغییر نکنه نتیجه‌ای هم نگرفته‌اید. آگاهی از تفاوت کاهش سایز و کاهش وزن دیدگاهتون رو نسبت به این موضوع تغییر می‌ده.

حقیقت هایی در رابطه با ترازو :

  • ترازو همه چیز رو وزن می‌کنه
  • تغییری که تو بدنتون اتفاق افتاده رو منعکس نمی‌کنه
  • انعکاسی از سلامت شما نشون نمی‌ده
  • همیشه انگیزه‌دهنده نیست

 

فروشگاه

منبع

 

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه