تمرکز به موفقیت

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون تمرکز به موفقیت می پردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

هم اکنون تخمین زده شده است که تقریبا شصت و پنج درصد جمعیت دنیا اضافه وزن دارند و این موضوع همه گیر شده است.

حال بیماری چاقی علت قابل پیشگیری اصلی مرگ آمریکایی ها به شمار می رود – سیگار کشیدن عامل دوم است. چاقی یکی از شرایط بالینی است که بیشترین مقاومت را در مقابل درمان دائمی دارد. حتی عده ای می گویند درمان آن بسیار سخت تر از درمان سرطان است. شاید شما هم مثل بسیاری از کسانی هستید که این رژیم ها را رعایت می کنند ولی دوباره بعد از یک سال تمام وزن کاهش داده ی شما به سر جای اول خود برمی گردد و تعداد کمی از شما برای همیشه وزن خود را پایین نگاه می دارید.

اگر چاق هستید یا اضافه وزن دارید، سلامت شما در خطر است. شما در معرض خطر بیماری قلبی، سرطان، دیابت نوع دوم، مشکلات صفراء آرتروز و مرگ زودرس قرار دارید. یعنی تعدادی از شما در اثر چاقی دچار ناراحتی و بیماری می شوید و از طول عمرتان کاسته می شود.

مطمئنا نمی خواهید جزو این عده باشید. می خواهید؟

تمرکز به موفقیت

حتما که این طور نیست. اما اجازه دهید ببینیم اکنون اوضاع چطور است. ببینیم آیا آمادگی داشتن نوع تفکر جدیدی دارید، حاضرید از دریچه ای جدید به خودتان نگاه کنید و روش زندگی جدیدی را آغاز کنید. زندگی ای که به کاهی وزن همیشگی منتهی شود. آیا از این که این بیماری همه گیر شامل شما هر شود، نفرت دارید؛ .بیماری ای که تمام ملت را به ملتی چاق تبدیل می کند؟ آیا این طور است؟ آیا آماده اید که درها را به سوی کاهش وزن همیشگی بگشایید؟

ایک شوخی قدیمی در روانشناسی هست که می گوید: «برای عوض کردن یک لامپ به چند تا روانشناس نیاز داریم؟» پاسخ: «فقط یک نفر، البته اگر لامپ خواستار عوض شدن باشد.»

مردم فقط زمانی تغییر می کنند که آمادگی آن را داشته باشند و لازم است که دقیقا در وضعیت آمادگی برای تغییر قرار داشته باشید. به همین علت است که می خواهم در آزمایش زیر که تست آمادگی نام دارد شرکت کنید و بعد از راه حل های هفت گانه استفاده کنید. به همهی سؤالات صادقانه پاسخ بدهید. دقت کافی صرف پاسخگویی به آنها نمایید و مطمئن شوید که توجه کافی را به تفسیر امتیازات خود مبذول داشته اید.

تمرکز به موفقیت

اگر وانمود کنید که اندام شما متناسب است و علت این که نمی خواهید تغی کنید را منطقی جلوه دهید، خطر شکست و بی انگیزه بودن نسبت به کاهش وزن شما را تهدید می کند.

در این سطح شما آنچه را که به دست آورده اید، می پذیرید. هر چند در دنیای واقعی برای آنچه که واقعا خواهان آن نیستید تلاش می کنید؛ آن هم به دلایلی بی فایده و بسیار غیر منطقی. وقتی در منطقهی امن جای می گیرید، خود را از ترس رسیدن به هدف و احتمالا شکست خوردن رها می کنید. در حالی که راحت بودن با آن نوع زندگی می تواند چیزی بیشتر از بی حرکت بودن باشد. باقی ماندن در منطقهی راحتی و امن، برای سلامت و صحت رفتار شما خطرناک است.

اگر سبک زندگی شما پر از رفتارهای بد، تفکرات غلط و انتخاب های ضعیف و سطح پایین است و نمی خواهید کاری در مورد آن بکنید، پس به قاتلان اصلی خود خیره شده اید: بیماری قلبی، سرطان، دیابت و دیگر بیماری های خطرناک. مسئولیت اولیه شما این است که تغییر در زندگی خود را آغاز کنید. مشکل وزنی شما باید برطرف شود. و به همین علت است که نحوه ی تفکر، احساس و عمل شما باید تغییر کند.

از محدوده ی امن خود خارج شوید و هر روز از زندگی خود را با این سؤال آغاز کنید: برای این که وزن و زندگی خود را کنترل کنم، چه می توانم انجام دهم؟

این سؤال را بپرسید و به آن پاسخ دهید. این کار را هر روز تکرار کنید.

به عبارت دیگر بین فواید و مضرات تغییرات سرگردان مانده اید. «می دانم که باید ورزش کنم اما فکر نمی کنم بتوانم کاری بکنم.» وقتی در مورد این نیازها فکر می کنید، متوجه می شوید که این تغییر برای شما مزایایی دارد. اما از وقوع آنچه در مسیر این تغییر ایجاد می شود می ترسید. این مبارزهی ذهنی به معنای این است که شما در حصار بهای سنگین تغییر و بی تصمیمی خود گیر افتاده اید و هرگز تلاشی در جهت آغاز تغییر انجام نمیدهید.

تمرکز به موفقیت

وقتی پشت این حصار گیر افتاده اید، نمی توانید به جایی بروید. توصیف گر حالت کنونی شما هنوز به آن فکر نکرده ام؟» یا نگرش «از هفته ی بعد شروع می کنم.» است و هفته ی بعد هم خبری از اقدام کردن نیست. ماه بعد هم همین طور و یک سال می گذرد اما هیچ کاری در جهت کاهش وزن صورت نگرفته است. واقعیت این است که شما چالش های اساسی زیادی داشته اید یا اصلا نمی خواستید این کتاب را مطالعه کنید. همین الان از خودتان بپرسید: آیا می خواهید وارد این مبارزه زندگی شوید و با بیماری همه گیر ازدیاد وزن مبارزه کنید؛ باید تصمیم بگیرید و عواقب و شرایط آن را بپذیرید. از این حصار خارج شوید و به خودتان اجازه دهید که بخواهید و مشکل وزنی خود را یک بار برای همیشه حل کنید. تغییر کردن شجاعت می خواهد و زمان آن رسیده است که این رشادت را از خود نشان دهید.

تمرکز به موفقیت

با صراحت به خود می گویید: «دیگر بس است. اهمیتی نمی دهم که تغییر کردن چقدر به من آسیب می زند. اهمیت نمی دهم که چه چیزی را باید فدا کنم. دیگر لحظه ای صبر نمی کنم، نه یک دقیقه و نه یک روز. آماده ام.» می دانید که بزرگی، مقام و وجود واقعی شما، به توجه زیادی نیاز دارد. وقتی به این مرحله برسید، آماده ی زندگی کردن بر اساس اصول خاص میشوید. بیشتر می خواهید. بنابراین مهیای انجام بیشتر و تلاش بیشتر هستید. برای رسیدن به آن اقدام می کنید. روش قدیمی زندگی شما مثل لباسی کثیف از تن شما زدوده می شود. تغییر ظاهر رخ خواهد داد؛ زیرا شما آن را می خواهید. این اتفاق می افتد؛ زیرا می دانید چه می خواهید و در جهت آن حرکت خواهید کرد و با حالتی متعهد و متمرکز ادامه خواهید داد.

محصولات

منبع

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه