جلوگیری از بیماری

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون جلوگیری از بیماری بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

جلوگیری از بیماری

از بروز تمام بیماری های مخرب می توان جلوگیری کرد. این جلوگیری به وسیله عدم (معالجه بیماری) مزمن با دارو یا سایر لوازم دیگر صورت می گیرد. این روش تنها روش منطقی جلوگیری از بیماری است. از آنجا که بیماری باعث ناراحتی های جزئی و کلی می شود فرد عاقل نه تنها باید از بیماری های مزمن و مخرب جلوگیری کند، بلکه باید دانش خود را در زندگی روزانه به کار گیرد و این همان چیزی است که بهداشت طبیعی بر روی آن تاکید دارد، هر تلاشی برای جلوگیری از بروز بیماری از جمله مایه

کوبی، واکسیناسیون و غیره بیهوده است. تندرستی خود یک طریقه است و راهی برای رسیدن به سلامتی نیست زمانی که یک شخص دارو استفاده می کند یا به وسایلی همچون واکسیناسیون یا مایه کوبی و غیره متوسل می شود در حقیقت بیماری خود را به آینده موکول نموده است. چنانچه دفع بیماری در مرحله حاد به صورت بهداشتی صورت پذیرد، هیچ بیماری مزمنی در شخص به وجود نمی آید و نهایتا ایجاد بیماری مخرب هم منتفی است. وقتی فرد بیمار که از بیماری مزمن و یا مخرب رنج می برد به دنبال راهی برای به دست آوردن سلامتی خود می باشد نیروی اساسی (جیون شاکتی) در او بیدار شده و باعث بالا بردن سلامتی فرد بیمار میشود.

وحدت:

تمام بیماری ها به علت وجود بافت آلوده در بدن پدیدار می شوند. بیماری های مختلفی وجود ندارند در واقع تنها یک بیماری وجود دارد و آن تقلیل سطح سلامتی است این اصل را اصل وحدت انواع بیماری می نامند. اصولا بیماری را می توان به وسیله بازگرداندن سطح سلامتی بیمار از طریق اتخاذ روش بهداشتی در زندگی درمان کرد. علت تمام بیماری های یکی است و روش درمان آنها فیزیکی است. رساندن سطح سلامتی به نقطه متعارف به وسیله زندگی مطابق با قواعد سلامتی که این روش وحدت درمان نامیده می شود. وقتی مقدار کمی مسمومیت در بدن وجود دارد نیروی جیون شاکتی به طور اتفاقی فعالیت شدید خود را برای از بین بردن بیماری شروع می کند و این از بین بردن برای بهبودی و بازگشت تندرستی می باشد که به این اصل به اصطلاح وحدت سلامتی و بیماری گفته می شود.

حتی در برهه ی بروز مراحل مزمن و مخرب بیماری زمانی که از روش بهداشت طبیعی استفاده می کنیم تمایل به سلامتی، با پاک کردن بدن، خود را ظاهر می کند. اصل وحدت نشان می دهد که علت تمام بیماری ها یکی است تصور غالب در جامعه این است که شخص بیمار مقداری دارو برای به دست آوردن سلامتی خود استفاده می کند. علم بهداشت طبیعی به فرد توصیه می کند از مصرف سموم، از جمله دارو خودداری کند و با استفاده از غذاهای طبیعی بیماری خود را به طور اساسی درمان کند که این اصل در اصطلاح وحدت غذا و دارو نامیده می شود. چه غذایی سالم است، چه غذایی می تواند به بهبود فرد کمک کند و به عنوان دارو زمانی که شخص بیمار است به کار رود از چیزی که در حالت سلامتی غذا محسوب نشود به هیچ عنوان نمی توان به عنوان دارو استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه