در این سری از مقالات وبسایت اسپینو به بررسی موضوع دلایل بازگشت وزن چیست ؟ می پردازیم شاید شما رژیمی را پیش بگیرید و بعد از چند ماه لاغری که خواسته باشید به دست بیاورید تا بتوانید فلان لباس را بپوشید ولی چندی نمی گذرد که شکم شما دوباره بزرگ می شود با ما همراه باشید.

 

دلایل بازگشت وزن چیست ؟

بسیاری از ما دلیل اصلی وزن کم کردنمان را نمی دانیم فقط به اهداف زود گذر چشم دوختیم. من بعضی افراد را دیدم که ۳۰ کیلو یا حتی بیشتر وزن کم کردند اما تنها از اینکه لباسهای دلخواهشان را می پوشند خوشحالند. نمی دانند وزنی که کم شده او را از چه بیماری های خطرناکی در امان نگاه داشته است. پس ارزش کاری را که می کنید بدانید و آنچه را که به زحمت به دست آوردید به سادگی از دست ندهید.

کاهش وزن دو فاز دارد :

  • کاهش وزن
  • بازگشت وزن

وقتی موضوع تثبیت کاهش وزن است برخی از فاکتورهای مشکل ساز مانند سن، جنسیت و ژنتیک را نمی توان کنترل کرد اما میزان یکجانشینی، آنچه می خورید و اینکه چقدر ورزش می کنید همچنان در اختیار خودتان است. همان مقدار تلاشی که برای کاهش وزن گذاشتید را باید برای تثبیت وزن به کار ببرید چون بعد از رسیدن به وزن ایده آل همه چیز تمام نشده و همان عاداتی که در طول رژیم رعایت می کردید در صورت بی توجهی موجب بازگشت وزن خواهند شد.

دلایل بازگشت وزن چیست ؟

دلایل بازگشت وزن چیست ؟

برنامه های غذایی و ورزشی غیر واقع گرایان

برخی از رژیم های غذایی به خصوص آنهایی که یک گروه غذایی را به کلی حذف می کنند برای دستیابی به اهداف بلند مدت مناسب نیستند ( بعلاوه ممکن است ناسالم باشند ) یعنی شاید وزنتان را کم کنند اما در پایان رژیم فرد قادر به کنترل نیست و دوباره وزنش افزایش می یابد

شکاف انرژِی

همین که شروع به کاهش وزن می کنید بدنتان تمام وزنی را که کم کرده را دوباره طلب می کند. بدن نمی تواند کاهش وزن عمدی و قرار گرفتن در قحطی را از هم تشخیص دهد. بنابراین بلافاصله وارد حالت محافظتی می شود، سرعت سوخت و ساز را پایین می آورد و اشتها را تحریک می کند تا دوباره ذخایر چربی را پر کند.

سبک زندگی بی تحرک

یکی دیگر از مقصرین بازگشت وزن رابطه شما با ماشین، تلویزیون، کامپیوتر و دیگر وسائل الکترونیکی است که تشویقتان می کنند ساعت ها بی تحرک باشید. نشستن سبب خاموش شدن سوخت و ساز شود اما این کاری است که بیشتر ما ساعت ها انجامش می دهیم.

ورزش ناکافی

جدای پرهیز از یکجا نشینی، ورزش برای کاهش وزن موفق و تثبیت آن ضروری است. ورزش مرتب بعد از رسیدن به وزن ایده ضروری است و هرچه بیشتر باشد بهتر هم می شود. هر کسی بسته به شاخص های مختلف از جمله جنسیت، سن، سطح تناسب اندام، وزن، ترکیب بدنی و ژنتیک به مقدار متفاوتی از ورزش نیاز دارد.

 

برای کاهش وزن سریعتر می توانید از محصولات وب سایت ما استفاده کنید.

فروشگاه

منبع

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه