روش برجستگی شکم

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی روش برجستگی شکم بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

روش برجستگی شکم

این روش، جزء گروه دوم است و میتوان گفت آسان ترین روش می باشد. برجستگی شکم، نشان دهنده ی چربی بدن میباشد. در این روش، چاقی به شکل تقریبی مشخص می شود. ممکن است افرادی باشند که چربی در جاهای دیگر بدن آنها ذخیره شده باشد. با این روش چاقی چنین افرادی مشخص نمیشود.

به طور کلی این روش با وجودی که بسیار آسان است ولی روش خوبی می باشد. برای استفاده از این روش به پشت، روی زمین بخوابید. اگر شکم شما تو رفته و یا صاف بود، چاقی نیستید ولی اگر شکم شما برجسته بود، چاق می باشید. برای پی بردن به برجستگی شکم، یک خط کش صاف بردارید و در حالی که دراز کشیده اید، یک سر خط کش را روی استخوان جناغ سینه و سر دیگر را روی استخوان شرمگاهی قرار دهید. اگر دو سر خط کش روی این دو استخوان قرار گرفت، شکم برجسته نیست ولی اگر یک سر خط کش بالا ایستاد، دارای شکم برجسته هستید.

توجه کنید زمانی که این روش را به کار می برید، غذای زیادی نخورده باشید. همچنین هنگامی که دراز کشیده اید، شکم خود را راحت قرار دهید و آن را داخل ندهید. زمینی که روی آن دراز می کشید، باید مسطح و سفت باشد، بنابراین روی تشک ابری یا تخت خواب نرم، این روش، به خوبی جواب نمی دهد.

نیشگون گرفتن

این روش، جزء گروه دوم است و مقدار چربی بدن در نقاط مختلف را نشان میدهد. این روش، تقریبی است ولی با به کار بردن وسیله ای می توان آن را دقیق کرد که در قسمت های بعدی توضیح داده می شود. از آنجایی که چربی زیر پوست ذخیره می گردد، از روی ضخامت پوست، می توان فهمید که چربی بدن زیاد است یا خیر؟ پوست نقاطی مانند پشت بازو، زیر کتف، جلوی بازو و بالای استخوان لگن را به شکل نیشگون بگیرید. اگر ضخامت پوست زیاد بود، نشان دهنده ی چاقی است. پوست بدن افراد هم سن و هم جنس خود را که دارای وزن عادی هستند بگیرید، پوست افراد چاق را هم بگیرید. این کار به شما کمک می کند تا با ضخامت پوست ها آشنا می شوید. در روش ضخامت پوست»، میزان ضخامت طبیعی پوست بدن گفته می شود. میتوانید به جدول های آن قسمت مراجعه کرده و به طور تقریبی مشخص کنید که آیا پوست شما ضخیم است یا خیر؟ این روش و «روش برجستگی شکم» را انجام دهید و سپس از روشهای وزن متناسب با قد استفاده نمائید. انجام این روش ساده، باعث می شود تا مشکلات روش وزن متناسب با قد برطرف شود. توضیح بیشتر در قسمت «وزن متناسب با قد» آورده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه