یکی از رژیم های که به تازگی ترند شده است رژیم سم زدایی است در این مقاله به بررسی رژیم سم زدایی چیست ؟ می پردازیم با ما همراه باشید تا مطالب مربوط با رژیم سم زدایی بیشتر آشنا شوید.

 

رژیم سم زدایی چیست ؟

رژیم سم ‌زدایی یا سم‌زدا معمولا یک دوره کوتاه مدت رژیمی است که برای از بین بردن مواد سمی بدن طراحی شده.

این رژیم معمولا شامل دوره‌هایی از روزه‌داری به همراه برنامه غذایی محدود به میوه، سبزیجات، آب میوه و آب است. سم‌زدایی گاهی با استفاده از گیاهان، انواع چای‌، مکمل‌ها و پاک کننده‌های روده نیز صورت می‌گیرد.

رژیم سم زدایی چه ویژگی هایی دارد ؟

  • به وسیله روزه بودن به اندام‌های بدن استراحت می‌دهد.
  • روده را برای از بین بردن مواد سمی تحریک می‌کند.
  • سم‌های بدن را از طریق صورت، ادرار و تعریق از بین می‌برد.
  • گردش خون را بهبود می‌بخشد.
  • مواد مغذی سالم برای بدن را تامین می‌کند.

رژیم سم زدایی چیست ؟

 

این رژیم‌های غذایی ادعا می‌کنند به بهبود مشکلات مختلف سلامت از جمله چاقی، مشکلات گوارشی، بیماری‌های خودایمنی، التهاب، آلرژی، نفخ و خستگی مزمن کمک می‌کنند. با این حال تحقیقات روی رژیم‌های سم‌زدایی بسیار کم است و همین چند بررسی انگشت‌شمار نیز ناقص است.

انواع رژیم‌های سم‌زدایی

۱- رژیم سم‌ زدایی با چای

در رژیم سم ‌زدایی با چای، افراد از ترکیب چندین نوع چای استفاده می‌کنند که ادعا شده همه آنها به دفع سموم بدن کمک می‌کنند. پیشنهاد وسوسه‌انگیزی به نظر می‌رسد اما اثبات علمی برای سم‌زدا بودن چای وجود ندارد.

2-رژیم سم ‌زدایی سه روزه

در این رژیم سه روزه افراد با استفاده از چای و اسموتی بدن را سم‌زدایی می‌کنند. البته به غیر از مایعات از میوه‌ها و سبزیجات سرشار از آنتی‌اکسیدان نیز طی این سه روز استفاده می‌شود. چنین رژیمی بیشتر به خاطر مقدار زیاد آنتی‌اکسیدان و مواد مغذی به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

۳- رژیم ۵ روزه سم‌زدایی

در رژیم ۵ روزه سم‌زدایی افراد از همان ابتدا قند را حذف می‌کنند و مصرف میوه و سبزیجات را بالا می‌برند. در این رژیم پس از هر وعده ۷ دقیقه پیاده روی توصیه می‌شود. در روزهای پایانی نیز باید کالری دریافتی را فقط از راه خوردن اسموتی تامین و گوشت را از رژیم حذف کنید.

برای کاهش وزن سریعتر می توانید از محصولات وب سایت ما استفاده کنید.

فروشگاه

منبع

 

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه