هر روزه رژیم های مختلفی به منظور لاغری و یا تناسب اندام به وجود می آیند که کاربردی نیستند و افراد به تناسب اندام دلخواه نمی رسند در این مقاله به بررسی رژیم شوک چیست ؟ می پردازیم و بیان می کنیم که چرا رژیم شوک باعث لاغری شما می شود.

 

رژیم شوک چیست ؟

هدف رژیم شوک این است که به بدن شوکی وارد می کند تا بتوانید فعالانه کالری بسوزانید و چربی ها را آب کنید. رژیم شوک بر اساس برنامه ای منظم از کاهش سرعت سوخت و ساز بدن و وارد شدن بدن به فاز قحطی جلوگیری می کند.

از آنجا که وعده های غذایی در این رژیم بسیار چشمگیر هستند، نظر افرادی که قصد کاهش وزن بالایی دارند را به خود جلب می کند. رژیم غذایی شوک ادعا می کند افرادی که بیشترین اضافه وزن را دارند بیش از ۱۵ کیلو تنها در دو هفته یا ۱۵ روز کم می کنند. در این رژیم از فرد خواسته می شود قدرت اراده خود را برای مدت زمان کوتاهی بکار گیرد تا نتیجه ببیند.

در این رژیم، ۵ روز رژیمِ سخت گرفته می شود و ۲ روز طبق روزهای قبل از رژیم غذا خورده می شود. این چرخه یک مرتبه دیگر ادامه پیدا می کند و سپس یک روز دیگر رژیم گرفته می شود تا ۱۵ روز تمام شود. اما آیا این رژیم واقعا موثر است و در ۱۵ روز ۱۵ کیلو از وزن شما را کاهش می دهد؟ افرادی هستند که این رژیم را قبلا امتحان کرده و نتیجه هم گرفته اند اما نمی توان چنین برنامه ای را توصیه کرد.

 

رژیم شوک چیست ؟

 

یکی از مهم ترین دلایل آن کمبود مواد مغذی است. پژوهش درباره این نوع رژیم ها دشوار است چون بسیاری از سایت ها با توصیه هایشان قصد فروش محصول را دارند و اطلاعات دقیقی در خصوص کارایی اصلی این رژیم ها ارائه نمی دهند. ما هم می توانیم همان مسیر را پیش برویم اما این کار اخلاقی نیست و چیزی را به شما می فروشیم یا توصیه می کنیم که خودمان آن را قبول نداریم.

قوانین رژیم شوک

رژیم شوک قوانین منحصر به فرد خود را دارد که باید عیننا رعایت شود. برخی از این قوانین در ادامه بیان شده اند:

  • نوشیدن الکل ممنوع ( این قانون خوب است )
  • آب به میزان فراوان ترکیب وعده های غذایی ممنوع.
  • هر وعده باید در زمان معین خورده شود.
  • پرهیز از پرخوری در دو روز آخر هفته

 

در این رژیم غذایی صبحانه در روزهای رژیم غذایی همیشه یک نوع است:

  • یک قطعه میوه ( پرتقال، گلابی، لیمو شیرین همه قبول هستند ) به جز موز
  • یک فنجان چای یا قهوه ( بدون شیر، شکر و شیرین کننده )
  • دو عدد بیسکوییت

 

حتما به فروشگاه ما هم یک سری بزنید بهترین گزینه برای لاغری سریع

فروشگاه

منبع

 

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه