سلام به تمامی دوستان اسپینو در این سری از مقالات وب سایت به بررسی رژیم فیبر چیست ؟ می پردازیم شاید نام F-factor را شنیده باشید F-factor همان رژیم فیبر است که در ادامه آن را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

رژیم فیبر چیست ؟

این رژیم روی مصرف فیبر تمرکز می‌کند. رژیم فیبر بر مصرف غذاهای حاوی فیبر بالا و پروتئین‌های بدون چربی تاکید دارد، بدون اینکه شما را از مصرف کربوهیدرات یا چربی منع کند.

رژیم فیبر یا F-factor

اگر غلات سبوس دار اولین چیزی است که با شنیدن کلمه “فیبر” به ذهن شما خطور می‌کند و فکر می‌کنید در این رژیم باید دائما از این دسته غذاها بخورید، نگران نباشید. غذاهای خوشمزه و بسته بندی شده با فیبر زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

فیبر به دو نوع محلول و نامحلول تقسیم می‌شود. فیبر محلول در آب حل شده و به ماده‌ای ژله مانند تبدیل می‌شود. فیبر نا‌محلول روند هضم را کند کرده و به احساس سیری کمک می‌کند و در نتیجه باعث کاهش وزن می‌شود. فیبر محلول همچنین می‌تواند به کاهش کلسترول LDL و بهبود سطح قند خون نیز کمک کند.
رژیم فیبر چیست ؟

اکثر مردم به اندازه کافی از فیبر استفاده نمی‌کنند. فیبر نوعی کربوهیدرات دیر هضم است که حجم زیادی را به غذاها اضافه می‌کند. برنامه F-factor یا همان رژیم فیبر بر اساس غذاهایی ساخته شده که سرشار از فیبر، پروتئین بدون چربی و کربوهیدرات‌های پیچیده است. رژیم F-factor یا رژیم فیبر بر تنوع غذاها تأکید دارد. همچنین خوردن غذای رستوران‌ها را محدود نمی‌کند. ۳ اصل مهم زیر رژیم F-factor یا رژیم فیبر را به یک برنامه غذایی منحصربه‌فرد تبدیل می‌کند.

مزایای رژیم فیبر

  • سلامت قلب را بهبود می‌بخشد
  • قند خون را کاهش می‌دهد
  • از یبوست جلوگیری می‌کند

معایب رژیم فیبر

رژیم F-factor اهمیت ورزش را به عنوان بخشی از برنامه کاهش وزن تا حدودی نادیده می‌گیرد. طرفداران رژیم فیبر ادعا می‌کنند که ممکن است ورزش اشتها را افزایش دهد، باعث شود بیشتر غذا بخورید و از کاهش وزن جلوگیری کند. با این حال ثابت شده که تحرک بدنی و انجام کارهایی مانند دویدن، پیاده روی، دوچرخه سواری، یوگا، وزنه برداری یا ورزش برای کاهش وزن و سلامت مفید است.

برای کاهش وزن سریعتر می توانید از محصولات وب سایت ما استفاده کنید.

فروشگاه

منبع

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه