سلام دوستان عزیز در این سری از مطالب وب سایت به بررسی رژیم ماست برای کاهش وزن می پردازیم . رژیم ماست خود به دو نوع تقسیم بندی می شود در این مطلب به آنا خواهیم پرداخت و بررسی می کنیم آیا رژیم ماست باعث کاهش وزن می شود یا خیر پس با ما همراه باشید.

 

رژیم ماست برای کاهش وزن

رژیم ماست چیست ؟

در رژیم‌های متعدد که ماست به عنوان ماده­‌ی اصلی تعریف شده، اعتقاد بر این است که این ماده به کاهش وزن کمک می‌کند.

رژیم ماست دو نوع دارد :

  • رژیم سبک یولپلیت
  • رژیم سبک ساده

رژیم سبک یولپلیت

این رژیم مدعی است که در طول ۱۴ روز ۱ تا ۲٫۵ کیلو کاهش وزن خواهید داشت. در این رژیم شما باید روزی دو بار ماست مصرف کنید.برنامه‌­ی غذایی این رژیم شامل دستورالعمل‌های غذایی و میان وعده­‌های خاص می‌باشد.

صبحانه و نهار: یک فنجان ماست، یک فنجان غلات کامل (حدود ۹۰ گرم) و یک عدد میوه.

شام: حدودا ۱۷۰ گرم پروتئین بدون چربی، ۱ فنجان (حدود ۳۵۰ گرم) سبزیجات، مقداری روغن یا کره.

میان وعده: یک فنجان (حدود ۱۷۵ گرم) سبزیجات خام یا ۲ فنجان ( حدود ۳۶۰ گرم) سبزیجات پخته و ۳ وعده لبنیات بدون چربی.

جالب است بدانید 

در یک مطالعه ۱۰۴ زن با رژیم یوپلیت (ماست کم چرب) مورد بررسی قرار گرفتند. بعد از ۲ هفته­‌ی اول، کالری روزانه افراد گروهی که رژیم ماست داشتند به ۱۵۰۰ یا ۱۷۰۰ کالری افزایش یافت. اگرچه زنان در گروه یوپلیت طی دوره مطالعه ۱۲ هفته‌ای به طور متوسط ۵ کیلوگرم وزن کم کردند، اما درنتیجه‌ی نهایی، تفاوت چندانی در کاهش وزن بین دو گروه مشاهده نشد. این نتایج نشان می‌­دهد که کاهش وزن ناشی از رژیم یوپلیت نتیجه کاهش کالری است، نه خوردن ماست.

رژیم ماست برای کاهش وزن

رژیم سبک ساده

بعضی از متخصصین تغذیه، الگوی غذایی به نام رژیم ماست را ترویج می‌کنند و می‌گویند ماست راز کاهش وزن و حمایت از سلامت است. ادعای آنها بر این اساس است که پروبیوتیک‌های موجود در ماست به درمان چاقی، مشکلات گوارشی، رفلاکس اسید معده، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، آلرژی، دیابت، بیماری لثه، عفونت‌های مخمری، متابولیسم آهسته و درمان زخم کمک می‌کند.

برنامه غذایی پیشنهادی از سمت طرفداران رژیم ماست یک برنامه غذایی سم­‌زدایی ۵ هفته‌ای، شامل مصرف چندین وعده ماست در روز است. آنها مدعی هستند که این رژیم غذایی می‌تواند به شما کمک کند تا بر مشکلات هضم غلبه کنید. با این حال هیچ مدرکی برای اثبات اثربخشی برنامه رژیم غذایی این دسته از متخصصین تغذیه وجود ندارد.

برای کاهش وزن سریعتر می توانید از محصولات وب سایت ما استفاده کنید.

فروشگاه

منبع

 

موفق و پیروز باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه