رژیم متناسب با شخصیت شما

شخصیت تان به شما می گوید چه رژیم لاغری برای شما مناسب است


هیچ برنامه ای برای کاهش وزن که به طور کلی بتوان برای همه تجویز کرد وجود ندارد اما از کجا می توانیم بفهمیم که کدام برنامه رژیم غذایی می تواند برای مفید و اثرگذار باشد؟

یافته هایی که در نتیجه تحقیقات بر روی سه گروه آزمایشی برای تعیین معیار های رژیم غذایی مناسب بدست امده است نشان می دهند که شخصیت شما بر روی این مسئله موثر است.

محققان پس از پایان تحقیق این سه گروه را اینگونه توصیف کردند:

برونگرا و با انگیزه

کمتر اجتماعی و کمتر فعال

انگیزه کمتری دارند و در معرض خطر

رژیم غذایی متناسب با شخصیت شما

اگر شما در گذشته زندگی میکنید:
اگر شما از این نوع افرادی هستید که زمان زیادی را صرف یادآوری گذشته میکنید،رژیم غذایی شما میتواند با شکست مواجه شود.شما ممکن است به هر گونه تلاش جدید فکر کنید که مثلا ما دوباره اینجاییم،ما قبلا این مسائل رژیمی را آزمایش کرده ایم و جواب نداده و…
دکتر آلبرز در این باره میگوید:به گذشته ای فکر کنید که با خوردن غذا های سالم ،تجربه های با انرژی و مفیدی را برای بدن خود بدست آورید. بعنوان مثال:اگر شما میدانید که خوردن یک صبحانه غنی از پروتئین،گرسنگی شما را تا ناهار کنترل میکند،اما شما به دلیل پر مشغله بودن،آنرا انجام نمیدهید.دنبال استراتژی باشید که بتوانید صبحانه سالم را به زندگی خود بیاورید.
اگر شما تمایل دارید بیش از اندازه درباره چیزها فکر کنید
کسی که بیش از حد تحلیلی است،تعادل دارد که انتظارات غیر واقعی را تعیین کند. به گفته:csiro(یک سازمان تحقیقاتی استرالیا) این بیشترین رژیم غذایی زنان را توصیف میکند.بر اساس گزارش های news &word reportd ،برای این نوع شخصیت یک برنامه اثبات شده مانند watch وجود دارد که بعنوان رژیم غذایی برتر برای کاهش وزن رتبه بندی شده است.که با جستجو کردن بیشتر میتوانید درباره این موضوع اطلاعات کسب کنید.که به شما مشاورهای تغذیه ای را ارائه میدهد و برای غلبه بر چالش ها به شما کمک میکند.
اگر شما پیرو قانون هستید
آیا دوست دارید بدانید که دقیقا چه چیزی را و در چه زمانی میل کنید؟ اگر مغز شما با یک برنامه رسمی ساختار یافته،بهتر کار میکند.یک راهنمایی روزانه برای دانستن آنچه که میخورید و زمان آن مفید است و میتواند برای مردم شگفت آور باشد تهیه کنید. ویکی شان،نویسنده رژیم غذایی میگوید:این برنامه را بریزید و فراموشش نکنید و با روال روزانه انجامش دهید..برنامه های رژیم غذایی بسته به انواع شخصیت های گوناگون انعطاف پذیر نیستند. رژیم های غذایی که بر کالری کم تاکید میکند ،میزان وعده های غذایی را افزایش میدهد.
اگر شما عاطفی و هیجانی هستید
پر خوری کردن ،همیشه حاصل احساسات ما نیست.اگر چه بسیاری از مردم زمانی که غم و اندوه دارند پر خوری میکنند.تحقیقات نشان میدهد که این روش تفکر ممکن است زمینه را برای این رفتار ما فراهم کند.وقتی که احساس هیجان میکنید،یک مکس کنید و با یک میان وعده به کم خوردن خود کمک کنید.
آلبرز میگوید:وقتی که گرسنه نیستید و غذا میخورید،دلایل خوردنتان را بررسی کنید. رژیم های غذایی سخت بر روی غذا خوردن های زیاد به خاطر مسائل عاطفی و هیجانی جواب نمیدهد.چون تمام خوراکی های مورد علاقیش را قطع میکند به گفته کلینیک مایو،این فقط میتواند گرایش را افزایش دهد.آنها ممکن است برای چنین افرادی رژیم غذایی مدیترانه را در نظر بگیرند که شیوه زندگی چندان ساده ای نیست بلکه راهی است برای غذا خوردن که به شما غذای مغذی بدون محرومیت ارائه میدهد.
شخصیت تنوع طلبی دارید
برنامه های رژیم غذایی به طور کلی متناسب با شخصیت های گوناگون ،انعطاف پذیر نیستند اگر به اشتراک گذاشتن رژیم غذاییتان با فامیل ها و دوستانتان مهم است، بهتر است که به جای یادگیری انواع تیپ های شخصیتی برا ی رژیم غذایی ، انتخاب سالم تر رژیم غذایی را یاد بگیرید بخصوص برای مواقعی که بیرون از خانه قصد خوردن غذا را دارید . بله!شما هنوز هم می توانید که غذای بیرون از خانه بخورید ولی باید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشی و به بعضی چیزها نه بگویید شما ممکن است گاهی مجبور شوید به جای دو شب در هفته، چهار شب در هفته را با رژیم غذایی سبک بگذرانید.اگر بتوانید یاد بگیرید که بشقاب خود را با سبزیجات، سالادها پر کنید و آن را پیش از غذا میل کنید ، باعث می شود که شکم شما پر شود و احساس سیر بودن، کنید و نیمی از غذای شما باقی بماند.
شما قانون شکن هستید
اگر شما جزء افرادی هستید که دوست ندارید کسی به شما بگوید که چه چیزی و در چه زمانی بخورید و یا حتی گاهی خیلی اوقات خوردن بعضی چیزها را برای شما ممنوع می کند. و یک نوع رژیم غذایی خاص را نمی پذیرید.پیشنهاد داده شده است که به تدریج شروع به آرام غذا خوردن کنید و کامل بجوید. تا این مساله برای شما عادت شود و بعد از مدتی باعث کاهش مقدار غذای شما و سرانجام وزن شما می شود

با توجه به آزمایش ها انجام شده نشان داده شد که برنامه های رقابتی برای کاهش وزن در افرادی که روحیه برونگرا دارند جواب نمی دهد. در عین حال همه برنامه های کاهش وزن در افراد از لحاط اجتماعی کمتر فعال و کم تحرک جواب می دهد و افراد دست سوم کمتر فعال و در معرض خطر هیچ برنامه ای برای روی آن ها جواب نمی دهد.

در انتها توصیه این متخصصان در این است که برنامه های کاهش وزن باید برای هر فرد به طور اختصاصی نوشته شود تا سلامت و شاخص های بندی فرد نیز در نظر گرفته شود.

رژیم متناسب با شخصیت شما

محصولات

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه