با سلام خدمت بازدیدکنندگان وب سایت اسپینو در این مقاله آموزشی به بررسی رژیم ولومتریک چیست ؟ می پردازیم. امروزه رژیم و تناسب اندام جزء مسئال مهم در سبک زندگی یا life style هر شخص به حساب می آید و داشتن تناست اندام به گونه ای امری ضرروی شده است.

 

رژیم ولومتریک چیست ؟

رژیم ولومتریک بیشتر بر غذا خوردن تاکید دارد تا منع از خوردن و هدف آن، سیری کامل است. در این رژیم غذاهایی که حاوی مقدار زیادی آب هستند (مانند میوه‌ها و سبزیجات)، سالم تر به حساب می‌آیند

علت این موضوع، تراکم انرژی و کالری کمتر آن‌ها است، این در حالی‌ست که قدرت سیرکنندگی‌ این غذاها نسبت به غذاهایی با کالری بالا، تفاوتی ندارد. محققان معتقدند که در رژیم ولومتریک می‌توان با خوردن سبزیجات و میوه‌ها و دریافت کالری کمتر، کاملا سیر شد. رژیم ولومتریک، طرفداران زیادی دارد؛ زیرا در آن محدودیت غذایی وجود ندارد. افرادی که این رژیم را انتخاب می‌کنند، از خوردن غذاهای مورد علاقه‌شان محروم نیستند و می‌توانند برنامه غذایی آزادی داشته باشند.

رژیم ولومتریک چیست ؟

ولومتریک همچنین ابزاری برای تعیین کالری در اختیار افراد قرار می‌دهد و به آن‌ها توصیه می‌کند که یک ژورنال غذایی داشته باشند تا در آن گزارشی از غذا و نوشیدنی‌های مصرف شده در طول روز را بنویسند. با این روش عادات غذایی آنها مشخص می‌شود و اشکال کار را پیدا می‌کنند. این رژیم در کنار خوردن سبزیجات و میوه‌ها، فعالیت فیزیکی را هم توصیه می‌کند.

نمونه لیست غذایی در رژیم ولومتریک رژیم غذایی ولومتریک به شما نمی‌گوید که چه بخورید و چه نخورید و هدف آن یاد دادن روش درست غذا خوردن و در نتیجه سیری کامل است. این رژیم در برنامه خود غذایی را پیشنهاد می‌دهد که مقدار زیادی آب، فیبر بالا و مواد مغذی بیشتری دارد تا احساس سیری کامل به شما دست دهد.

 • به صورت کلی این لیست غذایی شامل موارد زیر می‌شود:
  میوه‌های تازه ( به جای میوه خشک و یا آبمیوه، سعی کنید از میوه تازه استفاده کنید)
 • سبزیجات تازه و یا یخ زده
  لوبیا و حبوبات غلات کامل
 • غلات صبحانه با فیبر بالا
 • ماهی‌های کم چرب
 • مرغ بدون پوست
 • گوشت بدون چربی
 • مواد غذایی کم شکر
 • آب (نسبت به آبمیوه های قند دار، مصرف آب توصیه می‌شود)

حتما به فروشگاه ما هم یک سری بزنید بهترین گزینه برای لاغری سریع

فروشگاه

منبع

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه