سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون علائم گرسنگی بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

قدرت زبان اشارات و نشانه ها

برای باز کردن قفل باید از دروازه کنترل بیرونی عبور کنید. ابتدا باید در نور و نشانه هایی که در محیط شما وجود دارند صحبت کنم. و این که عنه منجر به ایجاد تغییر مثبتی در مسیر زندگی شما می شوند. در فرهنگ اصطلاحات تئاتر، سخنان راهنما علامتی برای بازیگر است که جمله یا عمل خاصی را به یاد می آورد.

نشانه های خوردن که اساسا یادآور غذا هستند و شما را به خوردن تحریک می کنند نیز همانند آن هستند. بسیاری از نشانه هایی که میخواهید از آنها دوری کنید محرک هایی هستند که پاسخ و واکنش شما را بیرون می کشند و آن واکنش چیزی جز خوردن نیست. اکثر افراد چاق و مبتلا به اضافه وزن، بیشتر از افراد لاغر مستعد این علائم هستند

محرکهای خوردن هم بیرونی هستند هم درونی. بعضی از محرکهای درونی فیزیکی هستند؛ یعنی علائمی واقعی زیستی هستند که توسط عکس العمل های خاصی که در درون بدن شما ایجاد می شوند، مشخص می گردند. و آن احساس نیاز به تغذیه است.

بعضی از علل اساسی درونی برای خوردن شامل گرفتگی معده، سر و صدای معده (در زمان خالی بودن شکم و ضعف فیزیکی که در اثر پایین بودن قند خون که سوخت اصلی انرژی بدن است می شود. این علائم در اثر گرسنگی به وجود می آیند. البته گرسنگی محرک بسیار مهمی است که موجب انتخاب غذا کراسود و مطمئنا محرکی است که برای حیات و بقای شما ضروری و حیاتی اگر اینها تنها راهنمای درونی متناسب داشتید؛ چون فقط وهنما راهنمای درونی شما برای خوردن بودند، احتمالا اندامی لاغر و سید؛ چون فقط وقتی گرسنه می شدید غذا می خورید و وقتی سیرمیں شدید از خوردن غذا منصرف می شدید.

اما بسیاری از مردمی که چاق هستند، نمی دانند از لحاظ فنی موقع گرسنه هستند و در عوض طبق انواع علائم درونی مثل احساس احساس مسئولیت، افسردگی یا تنش می خورند. این کلیدها و علای روانشناسانه هستند، نه فیزیولوژیکی. اشتها به غذا از معده و شکم نشأ نمی گیرد؛ بلکه از مغز و ذهن شما سرچشمه می گیرد.

اجازه دهید به نشانه های بیرونی بپردازیم. آنها محرکهایی هستند که محیط وجود دارند و عمل می کنند و به طور قدرتمندی اشتهای شما را به خوردن تحریک می کنند؛ چه از لحاظ فیزیکی گرسنه باشید و چه نباشید. همان طور که گفتم اگر اضافه وزن دارید، نمی توانید به نشانه های بیولوژیکی درونی پاسخ دهید.

از لحاظ عقلی نمی دانید که چه زمانی از لحاظ فیزیولوژیکی گرسنه هستید. اما در عوض تمایل زیادی به خوردن دارید تا به علائم بیرونی واکنش نشان داده باشید.

 

علائم گرسنگی

علائم گرسنگی

نمونه هایی از علائم بیرونی شامل موارد زیر می شود:

شکل و تزئینات غذا

برنامه زمانی ( طبق ساعت غذا می خورید.)

دستگاه های فروش خوراکی

بوی غذا : طعم غذا ( شیرینی یا شوری غذا، به طور خاصی دارای تأثیرات اعتیاداور

است.)

تماشای تلویزیون

مکان های خاصی در منزل شما

فضای داخل اتومبیل شما

دفتر کار شما نحوهی رفت و آمد به محل کار

رستوران ها

تماشای مردمی که در حال خوردن هستند

تعارف کردن غذا

تعطیلات

میهمانیها

تبلیغات مواد غذایی

دستور غذاهای مجلات یا کتاب های آشپزی

گاهی اوقات این نشانه ها آن قدر پررنگ می شوند که شما را کاملا خلع سلاح می کنند. پس فورا به فکر غذا می افتید و می خواهید شروع به خوردن کنید. هر بار که در مورد غذا فکر می کنید بدن شما در سطح فیزیولوژیکی واکنش نشان می دهد و اشتها و نیاز شما را برای خوردن شدت می بخشد.

یکی از این عکس العمل ها در درون دهان شما رخ می دهد: بزاق دهان شما شروع به ترشح می کند. تغییری فیزیولوژیکی در دهان خود احساس می کنید و دلتان می خواهد چیزی بخورید. دانشمندان بر این باورند که عکس العمل دیگری که ممکن است آغاز شود، عکس العملی است که از اعماق جسم شما شکل می گیرد و در سطح هورمونی است. فرض کنید در مقابل مغازه ی شیرینی پزی ایستاده اید و آب دهانتان در اثر دیدن پای خامه ای موز پشت ویترین راه افتاده است. در پاسخ به دیدن آن شیرینی، بدن شما هورمون انسولین بیشتری تولید می کند. حتی اگر یک تکه از شیرینی را هم نخوردید، تولید انسولین به فعالیت خود ادامه می دهد و جذب ی را به سلول ها افزایش می دهد. (بله، فقط با نگاه کردن به غذا ممکن است

بدا) همچنین انسولین سطوح قند خون را در بدن شما پایین می آورد و بعد از غذا خوردن شما انجام می دهد تا آن را به قند خون موجود در سما برساند تا به انرژی تبدیل شود. این حالتی از قند خون پایین را چاق شوید!) همچنین انه این کار را بعد از تعداد سلول های شما برساند تا به پدید می آورد که موجب گرسنگی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه