لاغری بر اساس گروه خونی

گروه خونی (گوشتخواران)

گروه خونی و قدیمی ترین گروه خونی می باشد که چهل هزار سال پیش از میلاد مسیح بوجود آمده است. در آن دوره انسان های سروماگنون زندگی می کردند که از نظر ظاهری و فیزیکی به انسان های امروزی شباهت داشتند و به احتمال زیاد زیستگاه آنها در هندوستان امروزی بود. پدران آنها انسان های نئاندرتال در جنگل های وسیع میزیسته اند. علل ناپدید شدن آثار آنها در سی هزار سال پیش از میلاد مسیح در اروپا هنوز ناشناخته باقی مانده است، اما احتمال سازش آنها با شرایط محیط مطرح است.

انسانهای سروماگنون شکارچی های ماهر و افرادی توانا بودند که قادر به ساختن سلاح ها و ابزار متفاوتی بوده و با مهارت از آنها استفاده می کردند. به دلیل شکارچی بودن، منبع انرژی و قدرت آنها را پروتئین های حیوانی تشکیل می دادند و در همین زمان بود که کشف سیستم خاص گروه 0 شروع به شکل گیری کرد. در حالی که جمعیت انسان سرو ماگنون به سرعت افزایش پیدا می کرد، همزمان با این افزایش میزان نزاع ها بر سر شکار نیز افزوده می شد. از همین روی بیست هزار سال پیش از میلاد مسیح آنها به اروپا مهاجرت کرده و در آن جا ساکن شدند.

شکار، روش های تغذیه ای آنها شروع به تغییر کرد و آنها از روی نیاز شروع به خوردن میوه، گوشت حیوانات کوچک، حشرات و در نواحی ساحلی ماهی کردند، گروه خونی گوشتخواران فراوانترین گروه خونی در دنیاست. ۳۸ تا ۴۰ درصد مردم دنیا دارای گروه خونی 0 هستند انسان های این گروه از نظر ژنتیکی افرادی قوی، با قدرت و باسیستم ایمنی بسیار بالا، توانا و مقاوم هستند.

گروه خونی A (گیاه خواران)

دومین دسته گروه خونی، به احتمال زیاد در طی پانزده هزار تا بیست هزار سال پیش از میلاد مسیح در عصر حجر در ناحیه آسیا یا آسیای میانه بوجود آمده است

در این دوره انسان زندگی جمعی و دامداری را آموخت. گروه خونی A عمدتا از آسیا به اروپا آمده است. سیستم گوارشی آنها در پیامد تغییرات محیطی که در طی سال ها شکل گرفت، تغذیه با گوشت را فراموش کرده و سیستم گوارشی این گروه به سمت سیستم گوارشی انسان های نخست و رژیم گیاهخواری گرایش پیدا کرده است. گروه خونی A گروه منتشر شده و فراوان در اروپا به ویژه اروپای شرقی است. ۴۵ تا ۴۹ درصد مردم آلمان دارای گروه خونی A هستند، که با هویت خاصی که از پدران و برده اند.

گروه خونی B (همه چیز خواران)

در طی دوره های ده تا پانزده هزار سال پیش از میلاد این گروه خونی در ناحیه کوه های هیمالیا ایجاد و این انسان ها در آسیا، اروپا و آفریقا مستقر شده اند. این گروه خونی از گروه های خونی بسیار فراوان آسیای جنوب شرقی و شمال به شمار می روند. دام ها به ویژه تولیدات دامی و لبنی در تغذیه این افراد نقش خاصی یافته. با ورود مغول ها به آسیا، گروه خونی B همانند پدرانشان با شرایط مختلف زندگی قادر به سازش شدند.

لاغری بر اساس گروه خونی

گروه خونی AB (ترکیبی مدرن)

با این گروه خونی جدید و جوان به ندرت روبرو می شویم. در طی هزار تا هزار و دویست سال پیش، این گروه خونی ایجاد شده و تنها ۵ درصد از انسان ها دارای این گروه خونی هستند. این گروه خونی با ترکیب خون انسان های گروه A و B ایجاد شده است. به عنوان مثال یک قفقازی با گروه خونی A و یک مغولی با گروه خونی B وقتی باهم ازدواج کنند، صاحب فرزندی از گروه خونی AB می شوند. سیستم امنیتی این گروه نشان دهنده خصوصیات خاص و جالبی است. آنها نسبت به ویروس ها، حساسیت ها و بیماری های سیستم ایمنی بدن سلول های خاصی دارند که آنها را در برابر این بیماری ها مصون و مقاوم می سازد.

بر اساس تحقیقات دانشمندان، احتمال ابتلای آنان به انواع متفاوتی از سرطان از سایر گروه ها بیشتر است. دستگاه گوارش آنها نیز بی نهایت حساس می باشد. طبق نظریه ی دکتر آدامو افراد گروه AB فرزند یکی از افراد صبور گروه A و گروه بربر اما متعادل B هستند و به گفته او این انسان های قرن جدید که از ترکیب گروه A و B متولد شده خصوصیات هر دو گروه را با خود دارند که البته از نظر تغذیه ای هم تغذیه ای مخلوط را می توانند داشته باشند.

مواد غذایی مشخص به خون ما حمله می کنند

خون ما بخش کوچکی از وجود ما را می سازد. فقط کافی است که بدانیم چه غذایی برای خون مامناسب یا نامناسب است.

لاغری بر اساس گروه خونی

متخصصین تغذیه و خون شناسان، سال های سال واکنش های بیوشیمیایی را مورد بررسی و تحقیق قرار دادند، تا دریابند که چرا یک ماده غذایی در افراد گوناگون نتایج متفاوتی به دست میدهد و در پایان پاسخی غیر قابل پیش بینی به دست آوردند. مشکل در نوع پروتئین موجود در مواد غذایی بود که در این موارد با مواد ایمنی موجود در گروه خونی، یکی می شود. معنی این جمله این است که در واقع زمانی که مواد غذایی نامناسب توسط گروه خونی، خورده می شود، سیستم ایمنی بدن شروع به دفع میهمان ناخوانده و مزاحم می کند.

اگر خون شروع به تولید آنتی بادی نماید چه اتفاقی می افتد؟

امروزه می دانیم که نمی توانیم آن طور که می خواهیم نسبت به تعویض

، آنتی بادی ( Anti Bely اگر ماده ای ناشناخته وارد بدن شود گلبولهای سفید خون

ماده ای را ترشح می کنند. که به مقابله با آن می پردازد و اگر بین باز با آن ماده نمل پیدا کند واکن بان نسبت به آن ماده شد بد خواهد .

می نماید. آنتی کور به این ماده خارجی متصل می شود و شروع به تجزیه و مبارزه با آن می کند و در نهایت آن را از بین می برد.

سیستم ایمنی خون، مواد خارجی مانند باکتری ها، ویروسها و همچنین انگل ها را به شکل خنثی و بی ضرر در می آورد و یا با چسباندن آنها به هم از گردش خون خارج می کند.

از آن جایی که یک گروه خونی در برابر گروه خونی دیگر تولید آنتیگور می کند، دو نوع گروه خونی در صورت تماس با هم منجر به بروز فعالیتهای دفاعی و ایمنی در فرد می شوند. سیستم ایمنی بقیه آنتی کورها را در زمان های ضروری دیگر، مانند تلقیح واکسن با انواع عفونت ها یا ابتلا به هر نوع عفونتی، تولید می کند.

آنتی کورها به طور دائمی در خون حاضر هستند، اما برای دستیابی به قدرت و توانایی مورد نیاز، به طور متوسط به فرصتی حدود ۴ ماه زمان نیاز دارند.

لاکتوزهای ضروری (قند خون) چه کاری می توانند انجام دهند؟

تولید آنتی کورها توسط گروه های خونی زمانی که با هم تداخل پیدا میکنند، موضوعی است که از صد سال پیش تا به حال شناخته شده و در این میان، موردی که توسط دانشمندان به اثبات رسیده ارتباط قطعی بین تغذیه و گروه خون است. وجود برخی مواد غذایی منجر به ایجاد لخته در خون می شود

گروه های خونی بر اساس اسامی آنتی ژن های آنها نامیده می شوند. گروه خونی A آنتی ژن A گروه خونی B آنتی ژن B گروه خونی AB دارای آنتی ژن AB و افراد دارای گروه 0 فاقد آنتی ژن هستند، به همین دلیل هم در انتقال خون، گروه 0 فقط از گروه مشابه خودش قادر به دریافت خون است. گروه A آنتی کور B گروه B آنتی کور A و گروه O آنتی کور A و هم B دارا می باشد و گروه خونی AB فاقد هر دو نوع آنتی کور است. البته عامل این تفاوتها لاکتوز معرفی شده است. لاکتوز یک نوع چسب طبیعی است که ارگانیزم های مختلف سیستم ایمنی را به ویروس، باکتری و انگل ها می چسباند و فعالیت آنها را مختل می کند. لاکتوزها دوطرفه عمل می کنند.

لاکتوزها در خون های حاوی صفرا، نارسایی و صدمات و ضایعات کبد، به عنوان خنثی کننده عمل می کنند و ضرر و نقش منفی آنها زمانی دیده می شود که از طرف ویروس ها و باکتری ها به عنوان عامل مخالف در برابر گروه خونی قرار می گیرند. لاکتوزهایی که برای ما مهم می باشند، مواردی هستند که از طریق تغذیه وارد خون ما می شوند و با برخی گروه های خونی هماهنگی و همخوانی ندارند.

لاکتوزها به یافتن بیماری ها کمک می کنند برخی از لاکتوزها به عنوان عامل مهم و مؤثری در افزایش تولید گلبول

۱. آنتی ژنها گروه های خونی ملکولهایی هستند که در سطح گلبولهای قرمز خون قرار دارند.

سفید نقش دارند؛ به گونه ای که به سلول ها می چسبند و جداسازی آنها را تسهیل می کنند، از طرف اکثر اطبا، نقش لاکتوز در کمک به سیسی ایمنی افراد، تأیید شده است و در تحقیقات آنها مورد استفاده قرار میگیرد

این مواد شبیه به سفیده تخم مرغ (آلبومین)، زمانی که وارد خون می شوند، مانند افراد کور مشغول به کار می شوند و بی توجه به همه ی موارد، یک ارگان مثل کلیه، کبد، ریه، مغز و یا معده را محاصره کرده و با مواد زائد و اضافی خارجی برخورد کرده و شروع به از بین بردن آنها می کند.

مشابه این اتفاقات در مورد گروه های خونی نیز رخ می دهد. نشانه ی اختلال و ناسالم بودن متابولیسم، ذخائر چربی نازیبایی است که البته تازه این بخش بی ضرر آن است. ایجاد شدن زخم در روده ها، بیماری جگر سفید و یا نارسایی های کلیه همه قابل قرار گرفتن در ردیف عوارض ناشی از لاکتوز هستند. در برخی مواقع نیز منجر به بروز ضررهای بزرگ تر خواهند شد.

لاکتوزها بزرگترین آسیب ها را حتی در مقیاس های کوچک سبب میگردند؛ خصوصا انواع مشخصی که ضد برخی از گروه های خونی باشند. ملکول های لاکتوز با ایجاد پل های لاکتوزی منجر به اتصال و به هم چسبیدن بسیاری از سلول های خونی می شوند.

۵ درصد ملکول های لاکتوز قادر به فرار از سیستم حفاظتی و ایمنی میشوند که بدن ایجاد می کند و با ورود به سیستم گردش خون و با اتصال و ترکیب با گلبول های قرمز و سفید، اقدام به از بین بردن آنها می نماید. لاغری بر اساس گروه خونی که البته در هنگام ورود به سیستم گوارش نیز منجر به بروز لطمات سخت و زیانباری در روده ها می گردند. سیستم عصبی هم از این حملات سلول های لاکتوزی در امان نمی ماند.

تداوم حیات و بقا به یاری لاکتوزهای سفید

با توجه به واکنش هایی که ارگان های بدن در مقابل برخی از مواد غذایی نشان می دهند، باید به وجود نوعی لاکتوز موجود در مواد غذایی دقت کنیم. البته حذف لاکتوز شاید از نظر علمی کاری غیرممکن باشد؛ ولی برخی از آنها دارای جهات مثبتی نیز می باشند.

لاغری بر اساس گروه خونی

اگر مثالی را که قبلا به آن اشاره شد به خاطر بیاوریم، در خون های صفراوی این لاکتوزها به خوبی عمل می کنند

هر چند آن چه که مهم است شناسایی و توجه به انواعی است که برای فرد مضر است. اگر شما دارای خونی از گروه 0 هستید، لاغری بر اساس گروه خونی باید در حد امکان از مصرف مواد حاوی گندم خودداری کنید، زیرا گلوتن یا پروتئین چسباننده ای که در گندم وجود دارد، منجر به تحریک روده ی باریک در افراد دارای گروه خونی 0 می شود. دانه های باقالی که در افراد گروه خونی A منجر به بروز مشکل می شود، حاوی قند مفیدی است که در افراد گروه O و B نقش حفاظتی دارد. نمونه های دیگر آن در سیب زمینی، گوجه فرنگی و بادمجان هم دیده می شود. به عنوان مثال قند موجود در بادمجان در بیمارهای رماتیمیی منجر به بروز ناراحتی در مفاصل می شود.

محصولات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه