مقدمه گروه خونی چه ارتباطی با تغذیه دارد؟ یا رابطه ی آن با اضافه وزن و راه رهایی از چاقی برای همیشه چیست؟ لاغری بر اساس گروه خونی

این پرسش اکثر کسانی است که ارتباط گروه خونی با تغذیه و اضافه وزن را می شنوند.

به نظر شما این مشکل را چطور می توان برطرف نمود؟

کسانی که انواع رژیم های مختلف و سخت را تحمل کرده و تنها تغییرات مختصری در وزن خود داشتند که معمولا هم برگشت پذیر بوده، برای این افراد تعیین رژیم غذایی بر مبنای گروه خونی مسخره و باورنکردنی به نظر می رسد. چرا که از نظر آنها منشا اضافه وزن تنها چربی است و گروه خونی در این میان نقشی ندارد. به زبان ساده تر ایشان جدای از هر نوع تغذیه خوب و بدی که داشته باشند، چون اطلاع کافی از فیزیولوژی بدن انسان ندارند، درک این مساله برای شان دشوار خواهد بود.

البته متخصصین تغذیه در این مورد نظرات متفاوتی دارند: از زمان بسیار دور، این نکته در بین پزشکان شناخته شده است که برخی از بیماریها در گروه های خونی خاص بیشتر دیده میشود. با این کشف حیرت انگیز، پزشکان امریکایی در طی تحقیقات خود موفق به پیدا کردن ارتباط تغذیه و گروه خونی شدند. با این تحقیقات، دیده شد که به عنوان مثال افراد دارای گروه خونی 0، به دلیل این که اجداد شکارچی داشته اند، برای این که خودشان را نیرومند وسالم حس کنند، نیاز به مصرف گوشت دارند.

با رژیم غذایی بر اساس گروه های خونی

افراد دارای گروه خونی A، به طور عمده گیاه خوار هستند. افراد دارای گروه خونی B علاقه ی وافری به خوردن تخم مرغ و شیر دارند. افراد دارای گروه خونی AB قادر به استفاده از تمامی انواع مواد غذایی هستند، به جز افراد معدودی از این گروه چگونگی این کشف جالب و نحوه ی استفاده از این روش را شما در رژیم غذایی روزانه ی خود با مطالعه ی این کتاب، به راحتی خواهید یافت و ما به سادگی تعجب آوری در این روش جدید گروه بندی افراد را به شما یاد خواهیم داد.

به واقع در این نوع تغذیه، ما با تکیه بر تفاوت های فردی انسان ها، تغذیه ی متناسب با طبع هر فرد را به شما خواهیم آموخت. البته این رژیم ها با توجه به سن، موقعیت جغرافیایی، شرایط زندگی و حتی رنگ پوست و مو، قابل بررسی می باشد و در این میان بنیه فرد و میزان کاهش یا افزایش وزن هر شخص را هم نباید نادیده گرفت. سلامت، پویایی و تحرک، به خصوصیات بیولوژیکی و فیزیکی فرد وابسته است.

در واقع موضوع از آنچه که به نظر می آید نیز ساده تر است. چون روش گروه بندی، مانند روشی که پزشکان متخصص در پایان قرن نوزدهم اجرا می کردند نخواهد بود، زیرا ما بر اساس رژیم غذایی افراد قادر به تنظیم برنامه غذایی مناسب تری می باشیم.

کاری که شما باید انجام دهید، مطالعه دقیق این کتاب و دریافت برنامه ی غذایی مناسب با در نظر گرفتن گروه خونی خودتان است. امتیاز دیگر این روش به جز سادگی آن، آرامش فیزیکی – روحی می باشد که با رسیدن به وزن ایده آل، برای ما به ارمغان می آورد.

لاغری بر اساس گروه خونی

به رژیم غذایی بر اساس گروه های خونی

تن به افراد وجود ندارد. بعضا با این اعتقادشان حتی اشتهاء افراد را کور می کنند، به طوری که آنها وقتی در نهایت بی اشتهار قاشقی ماست در دهان می گذارند و لقمه ای بیفتک یا مرغ س ن 4

حس می کنند، چون این افراد از رژیم خود تخطی کرده اند دچار عذاب وجدان می شوند. با این روش های تغذیه، رونی معده طغیان خواهد کرد که غالبا هم از طرف افراد تحت رژیم، مخف نگه داشته می شود.

برنامه ی تغذیه ی علمی به نظر شما چطور می توانید با اضافه وزن خود مبارزه کنید و در عین حال سالم و زنده بمانید؟ این امر تنها با خوردن غذاهای لذیذی که مطابق خواسته و میل ما باشد ممکن است. بیش از هر مورد باید وضعیت بیوشیمیایی خود را در نظر بگیریم و بفهمیم که بدن ما چگونه از مواد غذایی که دریافت می کند، استفاده کرده و آنها را تجزیه می نماید.

همان طور که شکل ساختمان DNA و اثر انگشت انسان ها با یکدیگر متفاوت است؛ به همان گونه نیز روش های تغذیه افراد باهم متفاوت می باشد و این تفاوت ها ناشی از فاکتورهای متفاوتی است که به وضوح مشخص می شود. پس نمی توانیم همه ی افراد را در جایگاه یکسانی قرار دهیم.

 در بدن حدود ۷۰٪ از انسانها به طور طبیعی رژیم گروه خونی به چه شکلی عمل می کند؟

۱۰ آنزیمی وجود دارد که این آنزیم منجر به تجزیه شیمیایی لاکتوز می شود، جمله معروف شیر زندگی بخش است با توجه به متابولیسم خاص هر فرد، شاید تنها یک خیال یا تصور ساده باشد.

بعضا ما شاهدیم که با مصرف موادغذایی که در برخی افراد منجر به لاغری و کاهش وزن شده، نتیجه ی کاملا عکس می گیریم، زیرا که با در نظر گرفتن ساختمان بیوشیمی و متابولیسم خاص فردی، این امر تعجب آور نخواهد بود. مدت مدیدی است که متخصصین علوم پزشکی به این نکته پی برده اند که تغذیه سالم و صحیح یک بیمار، نقش مهم و اساسی در بهبود و سرعت درمان او دارد و به همین دلیل بعضا رژیم های سخت و ناخوشایندی برای آنها در نظر می گیرند.

لاغری بر اساس گروه خونی

آنچه که برای من مناسب بوده برای تو هم خواهد بود؛ عمل کردن به این دستور و رسیدن به نتیجه ی مساوی و با اطمینان، تنها از روی شانس بوده است.

گروه خونی، کلید رسیدن به وزن ایده آل انسان های متفاوت به تغذیه های متفاوت نیاز دارند. گروه خونی کلمه ی رمزی است که برای دستیابی به سلامت و وزن ایده آل به آن نیازمندیم و تاکنون آن را نادیده گرفته ایم.

. آنزیم ماده پروتئینی است که مواد را داخل بدن به ذرات کوچکتر با بزرگتر تبدیل کرده و آنزیم ها نقش حیاتی در تبادلات مواد غذایی و سوخت و ساز بدن دارند . لاکتوز؛ قند موجود در شیر است و ساختمان آن تفاوت اندکی با گلوکز دارد.

پس از کشف شگفت آور و یافتن ارتباط میان گروه خونی و تغذیه همه چیز تغییر کرده و به قول دکتر پیتر.د. آدامو، پزشک امریکایی .

گروه خونی کلید رمزی است که برای دستیابی به راز سلامت، در بیماری ها، طول عمر، سرزندگی، شادابی جسم و حتی توانایی و آرامش روحی به آن نیازمندیم.»

شما می توانید به ارتباط گروه خونی با تغذیه و گروه خونی و تاثیری که بر روی نحوه ی زندگی ما دارد، قدری با تردید نگاه کنید. به نظر شما آیا این که فاکتور بی جان گروه خون، کلید دستیابی به وزن ایده آل و سلامتی نامیده می شود، اغراق آمیز نیست؟

آری در نگاه اول چنین است، اما اگر تحقیقات علمی دکتر آدامورا تعقیب و مطالعه کنیم، خواهیم دید که این فاکتور نادیده گرفته شده، چه نقش مهم و حیاتی در زندگی ما بازی می کند.

دو پزشک به دنبال نشانه های صحیح به اعتقاد دکتر د. آدامو هر گروه خونی نشانگر نوع رفتار و نحوه تغذیه اجداد ماست که آثار آن حتی امروزه هم زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

یافتن مواردی که مورد علاقه و مناسب سیستم ایمنی و بیولوری ما باشد، با نگاهی به آنچه اجداد ما انجام میدادند، کافی خواهد بود.

واضح ترین فرق، تفاوت میزان مقاومت و ایمنی است که در بین صاحبان گروه های خونی گوناگون دیده می شود. این نتایج در بین تحقیقات پدر دکتر د. آدامو نیز یافت شده. جیمز آدامو در طی سالهای ۱۹۵۰ مشاهده کرده بود که با دادن رژیم غذای بدون گوشت و چربی به بیماران نه تنها مشکل آنها را کاهش نمی دهد، بلکه کاملا بر عکس؛ افزایش قابل توجهی نیز نشان میدهد. این پزشک، یعنی دکتر جیمز آدامو مطمئن بوده که کلیدهای این معما را تنها در گروه های خونی افراد خواهد یافت. پسرش پیتر سال ها بعد با کپی برداری از تحقیقات پدر کار را شروع کرد. این دکتر تحصیل کرده سال ها بر روی مثبت یا منفی بودن نتیجه رژیم های شناخته شده تحقیق کرد. او به دفعات شاهد بود که افراد گروه خونی A زمانی که سفیده تخم مرغ یا غذاهای دارای آلبومین بالا و یا گوشت زیاد مصرف میکنند به نتیجه چندان ایده آلی نمی رسند و مشاهده کرده بود که پروتئین های گیاهی، مثل سویا نتایج بهتری در این افراد نشان می دهد. همچنین دیده شده بود که شیر و محصولات لبنی، به اصطلاح عوام، منجر به افزایش بلغم می شود و در نتیجه حرکات و فعالیت فیزیکی، این گروه خیلی زود احساس خستگی می کردند. از طرفی این افراد در حرکات ضعیف تر، مثل یوگا احساس بهتری نسبت به خود داشته و پرانرژی و سرزنده نشان می دادند.

عموما افراد گوشتخوار را صاحبان گروه خونی و تشکیل میدهند. آلبومین حیوانی دقیقأ خاص این گروه می باشد. این افراد زمانی که فعالیت زیاد دارند و خودشان را بیش از حد خسته می کنند، احسا بهتری دارند و خود را پرقدرت تر حس می نمایند.

در سال ۱۹۸۰ جیمز ادامو کشفیات خود را به همراه توصیه هایش و کتابی به نام One mnan ‘ sfood به چاپ رساند. با وجود نظریات مخالف، در

شن پیتر به شکل کاملا علمی نتایج آن تحقیقات را در اختیار عموم قرار داد

کشف مهم و نتایج ناشی از آن

در سال ۱۹۵۶ زمانی که دکتر پیتر آدامو در حال گذراندن دوره ی تخصصی خود بود، تحقیقاتی ویژه بر روی بیماری ها و ارتباط آنها با گروه های خونی آغاز کرد و به نتایجی رسید. از جمله اینکه افراد دارای گروه خونی 0 اغلب از ناراحتی معده شاکی بوده و پزشکان برای اغلب آنان تشخیص اولسر می دادند. این عارضه ناشی از ترشح بیش از حد اسید معده و در نهایت زخم معده می باشد.

نتیجه میکروبیولوژی این تحقیق این بوده است که در این گروه هلیکوباکتر پیلوری ، منجر به صدمات معده می شده است. این باکتری شناخته شده در طی سالهای ۸۰، منجر به ناراحتی معده و حتی سرطان میشده. یا مثال دیگر در مورد گروه های خونی A به دلیل پایین بودن السطح اسید معده، احتمال بروز سرطان معده در این افراد بسیار بالاتر از سایر گروه ها تشخیص داده شده است. دکترآدامو ثابت کرد، کم خونی به طور عمده در گروه خونی A دیده میشود و دلیل آن نیز نارسایی متابولیسم جذب ویتامین B۱۲ است. این کشف نشان داد که تجزیه سریع مواد غذایی توسط اسید معده برای این دسته بسیار مناسب و مفید می باشد. بر این اساس دکتر آدامو به تحقیقات خودش در ارتباط با اهمیت و نقش گروه خونی در تغذیه و سلامت افراد به طور جدی ادامه داد.

روش های جدید تغذیه به طور موفقیت آمیزی در آمریکا آزمایش شد

امروزه دکتر آدامو یکی از سرشناس ترین پزشکان ایالات متحده است در این راستا دکتر آدامو و دوستانش بر روی هزاران بیمار، روش های تغذیه مشخصی را آزمایش کرده و مثبت یا منفی بودن نتایج را بررسی نموده و ارتباط تغذیه را با گروه خونی به اثبات رسانده اند.

برای دارندگان گروه خونی 0 گوشت یک منبع تغذیه بی نظیر است. افراد این گروه انرژی خود را از پروتئین حیوانی تأمین می کنند، اما تحمل گلوتن (اسید آمینه ای که در گندم یافت می شود) برای آنها دشوار است.

افراد گروه خونی A به جای گوشت انرژی مورد نیاز خود را از پروتئین های گیاهی به سهولت تأمین می کنند و از شیر و محصولات آن به دلیل مشکلات ناشی از عدم هضم کامل آن باید دوری کنند.

افراد گروه خونی B قادر به مصرف هر نوع ماده ی غذایی هستند. به همان اندازه که گوشت برای آنها مفید است شیر و سبزیجات نیز برای آنان قابل استفاده است

افراد گروه خونی AB بسیار حساس بوده و بایستی با در نظر گرفتن حد تعادل از تمام مواد غذایی به طور مختلط أما مناسب استفاده کنند

پس از سالها تحقیقات طولانی، پزشکان بر اساس سیستم ژنتیکی، ایمنی و بیوشیمیایی گروه های خونی ، B

، A و AB و انجام آزمایش های بسیار، برنامه های غذایی مناسبی را تهیه نموده اند. برای این اقدام در نظر گرفتن خصوصیات ویژه ی هر گروه خونی به منظور تهیه ی برنامه ای لذت بخش کافی بود.

استفاده از روش تغذیه بر اساس گروه خونی، باعث می شود شما در زمان بسیار کوتاهی خود را بسیار پرقدرت و شاداب و سرزنده حس کنید و با قدم های مطمئن، آرام آرام شاهد رسیدن به وزن ایده آل باشید.

گروه های خونی چگونه کشف شد؟

اگر چگونگی تشکیل گروه های خونی را در تاریخچه ی پیدایش انسان ها و تاریخ حیات بشر بررسی کنیم، پی به دلیل تفاوت میان آنها خواهیم برد. به دلیل کاملا واضح از زمان های دور انسان ها برای ادامهی حیات مجبور به سازش با شرایط محیط اطراف خود شدند. با سرما و یخبندان مبارزه کردند، مورد حمله حیوانات وحشی قرار گرفتند و بیماریهای مختلفی را از سر گذراندند تا به سایر انسان ها نزدیکتر شدند و مواد غذایی اولیه را تغییر دادند. این اقدام ها در تاریخ بشریت منجر به تغییرات فیزیکی و اجتماعی در انسان ها شد.

لاغری بر اساس گروه خونی

لاغری بر اساس گروه خونی

فروشگاه

منبع

  • espino
  • مهر ۲۸, ۱۳۹۹
  • 241 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه