هفت راه حل موثر

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی اینکه چرا وقتی دیگر برنامه ها با شکست مواجه می شوند این هفت راه حل موثر واقع می شوند؟ بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

تردیدی نیست که این راه حل ها برنامه ای عملی را فراهم می کنند که ملزم هستیم از آنها پیروی کنیم. در هر راه حل با تمرکز و تشخیص منبع رفتار خود غاز می کنید و تکالیف خود را ارزیابی می کنید. زیرا اگر دانشی در این زمینه نداشته باشید، نمی توانید رفتار خود را تغییر دهید

وقتی به طور فعالانه عمل کردید، متوجه خواهید شد که چه چیزی از لحاظ ذهنی، احساسی، رفتاری و اجتماعی در زندگی شما مؤثر واقع نمی شود. فقط وقتی بزرگترین موانع کاهش وزن خود را مشخص کردید، می توانید راه حل های عملی و حیات بخشی را برای آنها بیابید. همه ی اینها شما را دعوت می کند تا نقش فعالی را ایفا کنید

هفت راه حل موثر

وقتی مرحله ی مهم شناخت خود را کامل کردید، می توانید دستورالعملهای دقیق را دریافت کنید. پا از این دروازه فراتر بگذارید و آنچه را که لازم است انجام دهید، موارد خاصی که می توانید برای ایجاد نتایج انجام دهید را پیدا کنید و اینک نتایج دلخواه خود را خلق کنید.

این برنامه ای نیست که از الان تا دو یا سه سال دیگر از آن برای کاهش وزن استفاده کنید و آن گاه به نتیجه برسید. به محض این که استفاده از این هفت راه حل را آغاز کنید و گام های عملی آن را اجرا کنید، نتایج را مشاهده خواهید

کرد و به طور خودکار زندگی خود را برای حفظ بلندمدت وزن خود برنامه ریزی خواهید کرد.

می توانید خود را برای همیشه از بند مشکلات وزنی تان رها کنید. مادامی که این ابزار را پیدا کرده اید و در اختیار دارید، مسئولیت آن را به عهده می گیرید و برای ایجاد تغییرات مهم وارد عمل می شوید، موفقیت شما حتمی است.

کم کردن وزن کار ساده ای نیست. تداوم آن بسیار مشکل است. اما مژده هایی باور نکردنی برایتان دارم: این هفت کلید که برای کاهش وزن دائمی به کار می روند، طوری طراحی شده اند که شما را به ادامه ی کار تشویق می کنند؛ حتی زمانی که احساس می کنید دوست ندارید آن را ادامه دهید. و به همین علت است که وقتی دیگر برنامه های لاغری جوابگو نیستند، این روش مؤثر واقع می شود.

آنها از دو فرض اساسی و انگیزه بخش بهره می برند که موجب ثبات قدم استمرار شما در کاهش وزن و حفظ دائمی آن می شوند. این فرضیه ها از این قرارند:

هفت راه حل موثر

نیازی به عزم راسخ ندارید

تاکنون ممکن است این طور فکر کرده باشید که از شما می خواهم که عزم راسخ را با مهارت تغییر کردن ترکیب کنید. این اشتباه است. آیا قبول دارید که: هر بار که استفاده از یک رژیم جدید را شروع کردید و سعی کردید که آن را با قدرت تصمیم گیری و عزم راسخ ترکیب کنید، به جایی نرسیده اید؟ و هر چه بیشتر این کار را انجام دادید، بیشتر احساس مقاومت در مقابل آن در شما پدید آمد. ممکن است بتوانید مدتی این کار را انجام دهید اما نمی توانید برای همیشه به آن ادامه دهید؛ چون سرانجام خسته میشوید. این انگیزهای طبیعی و قابل انتظار است.

اجازه دهید موضوعی را صریح مطرح کنم: صنعت رژیم غذایی (موضوعی که در مورد آن نیاز به اراده دارید تا بتوانید وزن خود را به طور موفقیت آمیز کنترل کنید) به شما دروغ می گوید. شما فریب آن دروغ را خورده اید و همان مانع پیشرفت شما می شود و تمام قسمت های وجود شما را نابود می کند. باور کرده اید که علت شکست شما فقدان اراده و عزم کافی بوده است و در جایی در درون خود ضعف و نقص داشته اید.

درست است. حال آرزو می کنید ای کاش مدت ها پیش به این موضوع پی می بردید: دیگر نیازی نیست که به قدرت ارادهی خود متکی باشید. چون زیاد مؤثر نیست. عزم راسخ افسانه ای بیش نیست و تمایل شما به فریفته شدن با این افسانه، تلاش های شما را برای کاهش وزن در بلندمدت به هدر میدهد. هفت راه حل موثر

تصمیم جدی مادهی حرکت بخش احساسی غیر قابل اعتمادی است که فقط وقتی شور و هیجان دارید، شما را به فعالیت وا می دارد. تصمہمالیت وا می دارد. تصمیم جدی چیزی است که به طور موقتی شما را تقویت می کند و تا دو هفته بیشتر دوام ندارد. در این مدت به خوبی در کلاسها شرکت می کنید و وقتی در جلسات تمرین ژیمناستیک شرکت می کنید، ایده ی جدیدی به ذهنتان می رسد. اما این موقتی است.

ابتدا همچون کسی هستید که در مقابل اجاق در حال پخت و پز هستید. اما همچنان که می دانید، هیچ کس برای همیشه و مداوم پرانگیزه باقی نمی ماند. اغلب مواقع چراغ های خوراک پزی پس از مدتی خاموش می شوند.

با داشتن عزمی راسخ و تصمیم جدی برای رسیدن به وزن دلخواه و احیانا اعمال هر تغییری که دوست داریم، به فنا محکوم می شویم. برای موفق شدن در این هفت راه حل کاهش دائمی وزن، نیازی به استفاده از تصمیم جدی و عزم راسخ نیست.

 برای موفقیت خود برنامه ریزی کنید

همه چیز به برنامه ریزی بستگی دارد که روشی عملی، مؤثر و آسان برای حفظ تعهد در برهه های مختلف اجرای برنامه است. برنامه ریزی شامل انجام اصلاحات جزئی و دقیق در روش زندگی و انجام هر کاری در جهت توسعه زندگی است که رفتار بهتری را ایجاد کند.

بعدا در مورد برنامه ریزی به تفصیل توضیح خواهم داد. اما اجازه دهید که نمونه های خاصی از آنچه را که در مورد آن صحبت می کنم، برایتان شرح دهم.

زندگی خود را از درون به بیرون برنامه ریزی کنید و از خوردن غذا برای پوشاندن احساسات و درمان تنش های احساسی استفاده نکنید. وقتی کمتر برای رفع تنش زندگی به غذا پناه بردید و مصرف غذاهای کم ارزش و بی خاصیت را کاهش دادید، آن زمان است که زندگی خود را از درون برنامه ریزی کرده اید.

زندگی خود را با حضور کمتر در خواربارفروشی و صرف وقت کمتر برای تهیه غذا برنامه ریزی کنید. آن را با تنظیم برنامه و جدولی برای امور زندگی خود سامان دهید و ورزش و فعالیت را ضمیمه ی زندگی خود سازید.

خلاصه بگویم؛ کل زندگی خود را در جهت موفقیت در امر کاهش من برنامه ریزی کنید و این یعنی برای کنترل اشتیاق و انگیزه خود را در مقا شکست مقاوم کردن و زندگی خود را در جهت سلامت و شادمانی هدایت کرد و همین شما را در زمانی که برای اتخاذ تصمیم جدی به منظور انجام کار انرژی کافی ندارید، مورد حمایت قرار می دهد.

وقتی این کار را انجام دادید، به نحوی مثبت و قدرتمند بر زندگی خود مسلط می شوید که به طور مطلق و خودکار، هم زمینه ساز کاهش وزن می شود و هم نتایج آن را به صورت بلندمدت حفظ می کند. با برنامه ریزی درست، با تمام اضافه وزن خود خداحافظی می کنید و به سمت وزن طبیعی، ثابت و سالمی حرکت می کنید. بدون برنامه ریزی، پیش بردن این هدف بسیار مشکل است.

به من اعتماد کنید. این بسیار آسان تر و مطمئن تر از تکیه کردن به تصمیم جدی و عزم راسخی است که تداوم نخواهد داشت.

با استفاده از برنامه ریزی هدفمند و کنترل درست و مناسب خود، به نحوی زندگی خود را طرح ریزی می کنید که حتی وقتی ضعیف شدید، هیجان و شور و

اشتیاق اول را نداشتید و احساس کردید که به صورت کامل رفتار نمی کنید و نمی خواهید به خودتان نه بگویید، همان به جای شما عمل می کند و شما را به سوی هدفتان رهنمون می شود. ا

اگر برای خود برنامه ریزی کنید و محیط خود را طوری تنظیم کنید که از اهداف و اعمال شما حمایت کند، در نتیجه دنیای خود را طوری برنامه ریزی

کرده اید که به شما کمک می کند وزن خود را کم کنید، تعهد خود را حفظ کنید و زندگی پرمعنا و هدفمندی را ادامه دهید.

در این مرحله، انتظار ندارم که همین الان همه ی این هفت راه حل را که به طور خلاصه در مورد آنها توضیح دادم، اجرا کنید. در حقیقت مطمئن نیستم که هنوز بدانید که باید چه سوالی را بپرسید تا به پاسخ های دلخواه برسید. درست است؛ بیایید با هم این کار را انجام دهیم. بنابراین از وظایفی که در پیش دارید، هراسی به دل راه ندهید.

من همراه شما هستم، همراهی که می خواهد شما را قدم به قدم به انتهای تالار هدایت کند و شما را از تمام درها عبور دهد. در طول راه، آماده ام تا نحوهی برداشتن گام های موفقیت آمیز و دستورالعمل های مبتنی بر موفقیت را در مورد آنچه که باید انجام دهید و آنچه که می خواهید به آن برسید، در اختیار شما قرار

دهم

شما همراهی دارید که می خواهد راه عبور از این تالار را به شما نشان دهد؛ کسی که از طریق این کتاب با شما تماس برقرار خواهد کرد اما تمایل و جرأت گفتن حقیقت را به شما دارد.

من این هفت راه حل کاهش وزن دائمی را به شما ارائه میدهم؛ به طوری که بتوانید وزن خود را کاهش دهید و با اشتیاق، علاقه و قدرت، زندگی جدیدی را آغاز کنید.

به محض این که با استفاده از این هفت کلید پندار، رفتار و اعمال خود را دگرگون کردید، ذهن و جسم شما واکنش متقابلی را از خود نشان خواهد داد. هر چند در ابتدا مشکل خواهد بود اما هر روز که بگذرد، متوجه خواهید شد که وقتی به منظور سالم بودن و قوت بدن غذا بخورید، اعتیاد شما به مواد قندی خالص کم کم کاهش می یابد و بالاخره ناپدید میشود.

آن گاه متوجه خواهید شد که علاقه ای به غذاهای کم ارزش ندارید؛ چون هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روانی با سیستم بدن شما مطابقت ندارد، مجددا به طعم غذای واقعی علاقه مند خواهید شد. دیگر یک پرس کامل غذا را نمی خورید، از پیشخدمت می خواهید که ظرف یکبار مصرفی به شما بدهد تا باقی ماندهی غذای خود را برای روز بعد نگاه دارید، قبل از این که کاملا سیر شوید، دست از غذا می کشید، دیگر نسبت به وزن خود وسواس نشان نمی دهید، می دانید که به داخل کشیدن شکم یا پنهان کردن ران دیگر برای شما نخواهد داشت، عاشق بدن خود می شوید و با آرامش و راحتی زندگی می کنید

اما از آن مهم تر، وقتی وزن خود را کم می کنید، احساس می کنید که دور متولد شده اید، قدرت روانی و فیزیکی زیادی برای لذت بردن از زندگی حس خواهید کرد و در سالهای آتی با شادمانی مطلق زندگی خواهید کرد.

وقتی در هفته های آتی شروع به کنترل وزن خود می کنید، از شما خواهش می کنم که برای مقدار معینی از کاهش وزن برنامه ریزی کنید. ده کیلوگرم، سی کیلوگرم یا پنجاه کیلوگرم اهمیت ندارد. در حقیقت لزومی ندارد چندان به اعداد و مقدار وزنی که می خواهید کاهش دهید، فکر کنید.

می خواهم بیشتر روی خواسته ها و نیازهای خود تمرکز کنید و از همین الان شروع کنید. همان مقدار وزن پایین خواهد آمد. می توانید این را از طریق پیگیری مداوم راه حل های هفت گانه و راهکارهایی که بعدا به شما خواهم گفت انجام دهید. هر بار با یک وعده غذا آن را انجام دهید. هر بار یک روز و هر بار ایک قدم. فقط همین را می خواهم. واقعا عالی نیست؟

ببینید: نمی توانید آینده را پیش بینی کنید. نمیدانید فردا چه پیش خواهد آمد. فقط می توانید با واقعیت های فعلی سر و کله بزنید.

وقتی به آینده فکر می کنید و نگران مقدار وزنی که باید کم کنید می شوید، همان شما را احاطه می کند، تمرکزتان را بر هم می ریزد و شما را شکست باور کنید وزن شما پایین می آید. هفت راه حل موثر

می دهد. اما اگر روی لحظه حال و اکنون تمرکز کنید، یعنی لحظه ی فعلی، می خواهم شما را متوجه این واقعیت کنم که زمان با ارزش و محدود در حال از دست رفتن است؛ خواه تصمیم بگیرید که از این راه حل ها استفاده کنید، خواه نه، پدرم به من می گفت: «وقتی زمان را می کشی، فراموش نکن که دیگر نمی توانی آن را زنده کنی.» هفت راه حل موثر

بنابراین مطمئن باشید که سال بعد، در همین لحظه، وزن شما یا بالاتر از وزن فعلی شماست یا پایین تر. وزن شما ثابت باقی نمانده است. این که انتخاب کنید که آن را کم کنید، یا اجازه دهید وزن شما روی هم انباشته شود، به خود شما بستگی دارد. هفت راه حل موثر

بنابراین لطفا نگویید از فردا شروع می کنم یا از دوشنبه یا حتی از عصر امروز. تصمیم بگیرید که از همین الان شروع کنید و از این راه حل های کلیدی برای کاهش وزن پایدار استفاده کنید.

این مهم ترین تصمیمی است که برای بالا بردن کیفیت بهداشت و سلامت خود و تغییر مسیر زندگی خود می گیرید. ا . برای این که شما را به آن مسیر هدایت کنم، ابتدا به مشخص کردن اهداف واقعی شما برای ایجاد آن تغییرات نگاهی می اندازیم؛ هدفهایی که به شما در استفاده از این کلیدها تا کامل ترین حد آنها کمک می کند. به طوری که نه تنها وزن ناخواسته ی خود را کاهش میدهید؛ بلکه یاد می گیرید که از این لحظه به بعد زندگی سالم تر و کامل تری را ادامه دهید.

 

محصولات

منابع

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه