چربی سوزی

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون چربی سوزی بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

بین ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری در روز

 (کالری) واحدی برای اندازه گیری انرژی موجود در غذاهاست. کالری ها با اندازه گیری زمان لازم برای سوزاندن مقدار معینی ماده در شرایط اتمسفریک از پیش تعیین شده محاسبه می شوند با این حال، این واحد اندازه گیری هیچ اطلاعاتی درباره ترکیبات غذاها نمی دهد.

برای سالهای طولانی رژیم های لاغری به معنی شمارش کالری ها بود. امروزه متخصصان (تغذیه) می دانند که برای مثال کالری موجود در سوسیس همانند کالری موجود در سیب نیست

هر غذایی با سرعت خاص خودش جذب بدن می شود

می دانیم که بدن ما ۱۰۰ گرم چربی را همانند ۱۰۰ گرم کلم، ۱۰۰ گرم ماهی، ۱۰۰ گرم شکر یا ۱۰۰ گرم سفیده تخم مرغ  چربی سوزی مصرف نمی کند. بعضی مواد غذایی به راحتی ذخیره می شوند در حالی که برای بعضی دیگر، بدن باید عملیات بیشتری انجام دهد. بعضی از مواد به راحتی جذب می شوند در حالی که برای جذب بعضی دیگر باید فرآیندهای متابولیک صورت بگیرد که خودش به انرژی نیاز دارد. نتیجه نهایی همیشه یکسان نیست

 

 

آیا میدانستید؟

به مقدار کالری دریافتی یک فرد بزرگسال ۶۵ کیلویی به طور متوسط روزانه بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کالری است، وقتی رژیم می گیرید، این میزان باید بین ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ کالری باشد. ولی این مقدار هم باید به صورت مناسب و متعادلی توزیع شود. به این نکته توجه کنید که هر چه میزان کالری کمتر باشد، حفظ رژیم غذایی متعادل دشوارتر می شود

نکات کلیدی

 گالری واحد اندازه گیری انرژی موجود در غذاست

همه کالری ها یکسان نیستند

 بهتر است رژیم غذایی متعادل داشته باشیم

طرز تهیه بهترین چربی سوز شکم و پهلو

یک عدد خیار را با آب یک عدد لیمو و یک قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده همراه با کمی گشنیز و دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا و یک فنجان آب به خوبی در مخلوط کن ترکیب کنید.

این معجون سم زدا به شما کمک می‌کند تا احساس نشاط و طراوت کنید و نیرویی تازه به شما می‌دهد تا آنچه را احساس کنید که تا قبل از این تجربه نکرده بودید.

هم لیمو و هم زنجبیل به افزایش متابولیسم بدنتان کمک می‌کنند و از این طریق باعث کاهش وزن می‌شوند. علاوه بر این، زنجبیل دارای آنتی اکسیدان هایی است که موجب کاهش التهاب و راحت‌تر کردن هضم غذا می‌شوند. ژل آلوئه ورا نیز می‌تواند سطوح چربی را کاهش دهد. این ماده‌ی غذایی هم با افزایش سوخت و ساز چربی سوزی بدن به کاهش وزن کمک می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه