کاهش شتاب وزن

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون کاهش شتاب وزن می پردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

عکس العمل احساسی و رفتار پرخوری ناخواسته ی ناشی از آن، نیاز به تأمل دقیق در مورد تفکر خود شما دارد تا عکس العمل ها را ارزیابی کنید و آنها را تغییر دهید.

به همین علت است که باید یاد بگیرید تفکر خود را ملایم و آرام کنید. مثل فیلم ویدیویی که روی دور کند نشان داده می شود، می توانید افکار خود را آرام کنید. میدانم که این کار کمی دشوار است. اما اجازه دهید به شما اطمینان بدهم که این یکی از آسان ترین و مؤثرترین راه های کنترل احساسی شماست.

در کاهش شتاب وزن اگر زخم های احساسی سرباز دارید و اگر «پوست روح شما» سوخته است پس شما نیاز آن را برطرف خواهید کرد! غذا راحت کنندهی بسیار خوبی است، اما مختل کننده ی خوبی نیز هست که وزن اضافی ای به وجود می آورد که تا آخر عمر نمی توانید از آن رها شوید!

اسندرا که قبلا بیمار من بود، نمونه ی کاهش شتاب وزن  تأسف انگیز اما مشخصی از این مورد است. وی با قد ۱۸۶ سانتی متر و وزن ۹۷ کیلوگرم، به خاطر وزنی که داشته دچار افسردگی شده بود.

با این وجود و به رغم تلاش های مکرر برای رعایت رژیم غذایی که همگی با موفقیت جزئی مواجه شدند- او هر بار که به هدف خود نزدیک می شد، به طور سا بھی منصرف می شد. سندرا آگاهانه از شکل ظاهری خود متنفر بود و از مرگ هراسان بود. او می دانست که در معرض خطر جدی حمله ی قلبی و سکته اندرا هر چیزی را که در مورد کاهش وزن بود برایم با صدای بلند همین طور در مورد تغذیه ی صحیح و ورزش. اما ظاهرا، بدون هیچ خرابکاری می کرد. نتایج را می خواست اما وقتی به هدف نزدیک , می شد منصرف می شد.

واضح و مبرهن بود که سندرا از خرابکاری خود نوعی رشوه یا پاداش می کند. به نحوی ناآگاهانه از کاهش وزن و پیروز شد خود هراه قرار دارد. کاهش شتاب وزن سندرا هر چیزک می خواند؛ همینطور در م دلیلی، خودش خرابکار برایم واضح و مبرهن

بی ارزش بودن و ناراحتی می کرد. هرچه بیشتر جستجو کردم، کمتر توانست راز او پی ببرم.

سندرا از سن ده سالگی به بلوغ رسیده بود و علائم تبدیل شدن به یک زن جوان در او نمایان گشته بود. تغییراتی که از چشم غرض جویانه عموی بیمار و فاسد او که از لحاظ جنسی او را آزار می داد، پنهان نمانده بود. این تجاوز سال ها ادامه داشت و تمام این مدت با احساس شرمندگی و احساس گناه دخترک بینوا همراه بوده است. او خود و جسم خود را به خاطر توجه سوئی که از جانب عمویش به او میذول می شد، مقصر می دانست و سندرا پس از مدتی از جنسیت خود احساس ناراحتی و شرمندگی کرد.

او متوجه شد که اگر وزنش زیاد شود، دیگر زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. هرچه چاق تر میشد ویژگی های نمایانگر جنسیت او ناپدید می شدند و احساس امنیت او بیشتر میشد.

من و سندرا متوجه شدیم که اضافه وزن باقی مانده، او را از توجهات جنس مخالف مصون کرده است. هربار که به هدفش نزدیک می شد و کم کم مورد توجه مردان قرار می گرفت، ترس او شروع می شد و به امنیت حاصل از چاقی پناه می برد. در حقیقت خود ویرانی سندرا بازگشتی به پناهگاه بود. پاداش او برای چاق ماندن، ایمن بودن از گزند مردان و احساسات اضطراب آوری بود که توجه مردان ایجاد می کرد. هرچند آن پناهگاه موقتی بود اما ترس سندرا را از بین می برد. آن گاه ترس از چاقی دوباره آغاز می شد و منجر به شروع رژیم و کاهش وزن چندباره ای می شد. این دور بزرگ بدون انقطاع ادامه داشت و امیدی به توقف آن نبود، چون نیاز به افزایش وزن هرگز از بین نرفته بود.

از سندرا خواستم تا افکار خود را آرام کند و کمی استراحت کرده و خوا دردناکی را که از عمویش به خاطر داشت، به یاد بیاورد و به من بگوید * پیام هایی در ذهنش مخابره می کند. او با تمرین و شرکت در جلسات پیاپی فعالیت خودکار درونی و دلیرانه، بیشتر عادت کرد.

از او خواستم که اظهارات زیر را بنویسد و ما آنها را مرور کردیا و گفته بود، سخت یکه خورد: «من زشت هستم. من منزجر کننده ام. من دست خورده و خسارت دیده ام. من فقط تکهای زباله هستم که بر تپهای افتاده ام و هیچ مردی مرا جز به خاطر روابط جنسی نمی خواهد. من از صمیمی بودن می ترسم و خجالت می کشم، برای پنهان شدن به وزنم نیاز دارم.»

این علت تکان دهنده، سندرا را متوجه ساخت که احساسات درمان نشده اش وی را اسیر کرده اند و تا زمانی که از آن احساسات رها نشود، به آن نیاز دارد.

شما چطور؟

آیا شما هم به وزن خود به دید ساز و کار تطابق با محیط نگاه می کنید؟ آیا شما هم به دلایل پنهان و نامشخص خود را ویران می کنید؟

شما هم باید همان مراحلی را که سندرا طی کرد، اجرا کنید. افکار خود را آرام کنید و با دقت به صدای آنها گوش دهید. شما می توانید این کار را از طریق ساکت شدن انجام دهید و افکار خود را یادداشت کنید.

این افکار پرسرعت و عکس العمل های درونی همیشه بر احساسات و عواطف شما اولویت دارند. به من اعتماد کنید. اگر هم اکنون احساس خشم، عصبانیت، اضطراب، درماندگی، ناراحتی یا افسردگی کنید، مطمئنا چیزی به خودتان می گویید. از الان به بعد، هرگاه ناراحت و آشفته شدید، به آنچه با خود می گویید گوش دهید.

کار خود را بنویسید. اگر فقط به آنها فکر کنید، هیچ فایده ای ندارد. نوشتن به شما کمک می کند تا افکار خود را با دقت و وسواس بیشتری ارزیابی شما را یاری می دهد تا از آنها کمی فاصله بگیرید.

برای کاهش وزن سریعتر می توانید از محصولات وب سایت ما استفاده کنید.

محصولات

منابع

موفق و پایدار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه