سلام دوستان گرامی در این مقاله از وب سایت اسپینو به بررسی کاهش وزن با زیره می پردازیم این روزه یکی از دغدغه های مردم کاهش وزن و خوش اندامی است که هرشخصی دوست دارد بدنی خوش اندام داشته باشد و به گونه ای تناسب اندام با سلامتی بدن در ارتباط است در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با روش کاهش وزن با زیره آشنا شوید.

 

کاهش وزن

برخی از پژوهشگران ادعا می کنند اضافه کردن زیره به برنامه غذایی، مزایایی برای کاهش وزن دارد لبته تنها یک غذا یا چاشنی حکم جادویی برای کاهش وزن را ندارد. در هر صورت برای کاهش وزن باید در میزان کالری دریافتی و مصرفی تغییر ایجاد کنید. اضافه کردن زیره به غذاها سبب کاهش وزن چشمگیر نمی شود. اما افزودن آن به برنامه غذایی متعادل و کم کالری به کاهش وزن کمک می کند.

کاهش وزن با زیره

 

در سال 2019 پژوهشی بر روی خانم های دارای اضافه وزن انجام شد. در این تحقیق 104 خانم به دو گروه تقسیم شدند و به مدت ۳ ماه تحت آزمایش قرار گرفتند. به گروه اول دو وعده در روز ماست به همراه ۳ گرم زیره و به گروه دوم دو وعده ماست در روز بدون زیره داده شد. تمامی شرکت کنندگان برنامه غذایی یکسانی دریافت کردند  بعد از سه ماه پژوهشگران دریافتند گروهی که زیره مصرف کرده اند نسبت به گروه دیگر کاهش وزن بیشتری را تجربه کرده اند.

آیا زیره به کاهش وزن کمک می کند؟

زیره یکی از مواد پراستفاده در غذاهای مکزیکی و آسیایی است  که به سیب زمینی و غذاهای کبابی طعمی خوبی می دهد. هرچند به جز این غذاها در غذاهای بسیار دیگری نیز استفاده می شود. زیره علاوه بر افزودن طعم به غذا، مزایای دیگری هم دارد. در حقیقت زیره به کاهش وزن کمک می کند. شاید باورش سخت باشد اما واقعیت دارد. این ادویه خاصیت تقویت کنندگی کاهش وزن را دارد و مسیر لاغری را هموارتر می کند، اما زیره چگونه می تواند این کار را انجام دهد؟ و شما برای لذت بردن از این مزایا چه کارهایی باید انجام دهید؟ در ادامه چگونگی تاثیر زیره روی کاهش وزن را بررسی می کنیم.

زیره چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

به تازگی پژوهشی اثر زیره و کاهش وزن را بررسی کرده. در این پژوهش ۸۸ خانم در یک برنامه کاهش وزن قرار داده شدند. به گروهی از این افراد گفته شد روزی دو مرتبه سه گرم زیره مصرف کنند. بعد از پایان پژوهش، خانم هایی که زیره مصرف کرده بودند به طور میانگین ۲٫۵ کیلو بیشتر از افرادی که زیره مصرف نمی کردند، لاغر شدند. همچنین گروهی که از زیره استفاده کرده بودند تغییرات بیشتری در BMI، سایز میان تنه، کلسترول و بافت کلی چربی خود مشاهده کردند.

کاهش وزن با زیره

دیگر فواید زیره

  • بهبود گوارش
  • جبران کم خونی
  • جلوگیری از مسدود شدن شریان ها
  • بهبود دیابت
  • بهبود کلسترول خون
  • مقابله با التهاب بدن

 

حتما از فروشگاه ما دیدن کنید محصولات شگفت انگیز برای لاغری سریع !

فروشگاه

منبع

 

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه