کدام یک از انواع چاقی خطرناک ‌تر است

سلام دوستان گرامی در این سری از مطالب کاربردی سایت اسپینو به بررسی نکاتی پیرامون کدام یک از انواع چاقی خطرناک ‌تر است بپردازیم بنابراین خواهش میکنیم با ما همراه باشید.

قبل از اینکه وارد این بحث شویم باید بدانید ذخیره چربی در بدن برخلاف تصور عموم فواید زیادی دارد. از جمله اینکه ذخیره چربی در بدن محل ذخیره انرژی می باشد و در زمان تحرک زیاد از آن استفاده می شود. همچنین از فرد در برابر  ضربه  و  سرما حفاظت می‌کند.

اما می توان گفت تجمع زیاد این ماده در بدن آزاردهند است و در تصور عموم به عنوان چاقی از آن یاد می شود.

به چه کسی چاق می گویند:

تعریف علمی چاقی با تعریفی که در عام از آن یاد می شود متفاوت است. در تعریف علمی چاقی به زمانی گفته می شود که میزان چربی در بدن از اندازه معینی بالاتر باشد.

بر اساس این تعریف مکن است فردی از نظر ظاهری کاملاً متعادل به نظر برسد ولی در بررسی بدنی این فرد میزان چربی در بدن اون بیش از حد متعادل باشد و در نتیجه چاق تلقی شود.

همچنین وزن نمی تواند به تنهایی عامل چاقی باشد، برای مثال ورزشکاران کعمولاً وزن بالایی دارند ولی توده چربی در بدن آن ها بسیار کم است.

در این مقاله به بررسی انواع مختلف چاقی می پردازیم. سوال اینجاست که آیا همه انواع چاقی به یک میزان خطرناک هستند؟ محققان دریافته اند که چاقی در بعضی نواحی بدن بیشتر از نواحی دیگر خطرناک است.

 

کدام یک از انواع چاقی خطرناک ‌تر است

کدام یک از انواع چاقی خطرناک ‌تر است

چاقی عمومی چیست؟

چاقی عمومی یعنی افرادی که به طور کلی چربی در بدن آن ها زیاد است ولی در نقطه ی خاصی انباشته نشده و در سراسر بدن به صورت یکسان پخش شده است.

چاقی سیبی شکل

این چاقی بیشتر در مردان میانسال و در زنان بعد از یائسگی ایجاد می گردد. افرادی که دچار این نوع چاقی هستند دور کمر و دور شکم آن ها به مراتب چاق تر از سایر نقاط بدنشان است .  این نوع چاقی خطرات زیادی برای فرد خواهد داشت.

محققان چاقی سیبی شکل را خطرناک ترین نوع چاقی می دانند.

اگر شما دچار چاقی سیبی شکل هستید،  بهتر است هرچه سریع‌تر جهت رفع این مسئله اقدام نمایید. مشاوره  تغذیه ، رژیم غذایی  و  ورزش ،  بهترین راه  برای کاهش وزن و بهبود چاقی شکمی است.

چاقی گلابی  شکل

این نوع چاقی بیشتر در زنان مشاهده می گردد و در این نوع چاقی دور باسن به مرتب بزرگتر از دور کمر است . چاقی گلابی شکل به سختی قابل تغییر است و افرادی که دچار این نوع اضافه وزن هستند حتی با رژیم و ورزش هم تغییر خاصی نمی کنند.

اگر چه اندام در این شکل از چاقی زیاد تغییر نمی کند ، اما رعایت رژیم غذایی درست می‌تواند به  بهبود وزن این افراد کمک کند.

برای مقابله با انواع چاقی چکار کنیم؟

بهترین عمکلرد در برابر چاقی وزرش و استفاده از رژیم غذایی سالم و درست است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه