سلام دوستان عزیز در این قسمت از مطالب هفتگی وب سایت به بررسی ۱۰ دلیل غذا خوردن بدون دلیل را مورد بررسی قرار میدهیم با ما همراه باشید.  دلایل مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد ولی دلیلی که باعث غذا خوردن بی دلیل می شود باید از آن جلوگیری شود.

۱۰ دلیل غذا خوردن بدون دلیل

همه ی ما این کار را کرده ایم و گاهی اصلا متوجه نمی شویم کی این اتفاق می افتد. شاید وقتی حوصله کاری ندارید شروع به خوردن می کنید، و یا وقتی مشغول کاری هستید هر بار که از کنار ظرف شیرینی رد می شوید به آن ناخنک می زنید.

گاهی وقتی عصر ها احساس کسلی می کنید سراغ غذایی می روید تا با خوردن آن از این حال دربیایید. همه این موارد فرصت هایی هستند که بدون احساس گرسنگی دلیلی برای خوردن داشته باشیم. مهم نیست که چرا غذا صدایمان می زند، یک حقیقت وجود دارد: همه ی ما گاهی بدون اینکه واقعا احساس گرسنگی کنیم غذا می خوریم.

با اینکه هر چند وقت یکبار انجام این کار مشکلی به وجود نمی آورد. اما بالا رفتن تعداد دفعاتی که بدون فکر کردن غذا می خوریم واقعا می تواند به کنترل وزن مان آسیب جدی بزند. بسته به آنچه می خوریم، سلامت مان نیز صدمه می بیند. در چه زمانی بگوییم هرگز راهکارهای مقاومت در مقابل غذا خوردن را برایتان شرح دادیم. اینک نگاهی به این ۱۰ موقعیت که تشویقتان می کند بدون احساس گرسنگی غذا بخورید بیندازید. علاوه بر این موقعیت ها چگونگی رهایی از آنها را نیز به شما می آموزیم.

۱۰ دلیل غذا خوردن بدون دلیل

احساسات یکی از شایع ترین محرک های خوردن است. خوشحالید؟ ممکن است غذایی بخورید تا جشن بگیرید. ناراحتید؟ ممکن است بخواهید خودتان را با خوردن آرام کنید. عصبانی هستید؟ ممکن است حرص خود را به جای علت عصبانیت با قاشق تسکین دهید.اگر به دلایل احساسی به سراغ غذا می روید، نمی توانید مشکل را به صورت اساسی حل و فصل کنید. شاید نوشتن عادات غذایی در یک دفترچه بتواند کمکتان کند، وقتی بی دلیل به سراغ غذا می روید حالت احساسی خود را یادداشت کنید. نوشتن این موارد کمکتان می کند پی به رابطه ای ببرید که قبلا ندیده بودید، مثلا بیشتر خوردن هنگامی که تنهایید یا عصبانی هستید. سپس می دانید که در آینده باید راهی دیگر را برای خروج از آن وضعیت امتحان کنید. مثلا وقتی تنهایید با یک دوست تماس بگیرید و یا وقتی عصبانی هستید خشم و استرس خود را با مشت زدن به کیسه بوکس یا هر چیزی که باعث صدمه خوردن به خودتان یا وسایل دیگر نمی شود خالی کنید.

دلایل :

  • فرار از بی حوصلگی
  • چون دیگران غذا می خورند
  • چون غذا هست
  • چون یک موقعیت خاص است

 

این مطلب هم به پایان رسید.

محصولات

منابع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه