سلام دوستان همشگی در این مقاله به بررسی ۵ دلیلی که سایز کم نمی‌کنید می پردازیم شاید تا به حال بارها این سوال را از خود پرسیده باشید که چرا وزن کم نمی کنم و شاید چه دلایلی داشته باشد در این مطلب آن را بررسی کرده و راه های احتمالی برای کاهش وزن را به شما معرفی می کنیم.

 

۵ دلیلی که سایز کم نمی‌کنید

  • وزن آب بدن
  • ژنتیک
  • رژیم غذایی ناصحیح
  • نوع چربی بدن
  • توزیع چربی

 

وزن آب بدن

اگه مصرف کربوهیدرات رو قطع کنید، ممکنه یه کاهش وزن سریع ولی موقت داشته باشید. چون کربوهیدرات با آب در بدنتون ذخیره میشه. در واقع وزن کم شده به خاطر آبی هست که بدنتون از دست داده و چربی‌سوزی بدن نیست. به همین علت دلیل زمانی که کربوهیدرات رو دوباره تو برنامه غذاییتون قرار می‌دین، وزنتون به سرعت برمی‌گرده. پس اگه دیدین وزنتون کم شده ولی سایزتون تغییری نکرده ممکنه دلیلش از دست دادن آب بدن باشه.

ژنتیک

دکتر تغذیه, خانم مالینا مالکانی، سخنگوی رسانه آکادمی تغذیه و رژیم درمانی معتقده کاهش وزن بدون کاهش سایز یک مسئله کاملا فردی هست و به ژنتیک بستگی داره. حتی به میزان فعالیت و نوع ورزش هم ارتباطی نداره.

رژیم غذایی ناصحیح

اگه رژیم سخت و کوتاه مدت بگیرید ممکنه وزنتون به طور موقت کم بشه، اما تاثیری تو سایزتون نداره. برای رسیدن به هدف باید یه برنامه‌ی ثابت کاهش کالری‌ رو شروع کنید. کاهش تدریجی مصرف کالری‌ها باعث می‌شه دچار سوء تغذیه نشید و این به معنی موفقیت در کاهش سایزه.

۵ دلیلی که سایز کم نمی‌کنید

نوع چربی بدن

بدن همه‌ی افراد دارای یک نوع چربی نیست. به طور کلی دو نوع چربی داریم؛ زیر پوستی و احشایی که در ادامه بیشتر باهاشون آشنا خواهید شد.

الف- چربی زیرپوستی

این نوع چربی، زیر پوست اما قابل مشاهده‌س. بدن ما برای ساخت هورمون‌ها و حفاظت از خودش به مقدار معینی از این چربی نیاز داره. از اونجا که موقع کاهش وزن علاوه بر چربی زیر پوستی، چربی‌های احشایی، ماهیچه‌ و مقداری آب از بدن کم می‌شه، تغییر آنچنانی در اندازه‌ یا سایز مشاهده نخواهید کرد.

ب- چربی احشایی

این نوع چربی قابل مشاهده نیست اما خطر بیشتری نسبت به چربی زیر پوستی داره. چربی احشایی در بخش عمیق تری از بدن و شکم ذخیره میشه. علاوه بر اون باعث التهاب و بیماری‌های قلبی هم میشه. خبر خوب اینه که چربی احشایی با کاهش وزن از بین میره.

توزیع چربی

نوع توزیع چربی در بدن باعث می‌شه که در چند هفته‌ی اولِ کاهش وزن تغییری تو سایزتون دیده نشه. زمانی که شروع به کاهش وزن می‌کنید، چربی یک ناحیه از بدن کم نمیشه بلکه این کاهش از تمام نقاط بدن صورت می‌گیره. به همین دلیله که گاهی این تغییر محسوس و قایل رویت نیست.

حتما به فروشگاه ما هم یک سری بزنید بهترین گزینه برای لاغری سریع

فروشگاه

منبع

 

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه